Városlista
2026. március 21, szombat - Benedek, Bence, Miklós

Hírek

2018. Június 27. 07:26, szerda | Belföld
Forrás: mti

A 2019-es költségvetés tárgyalásába kezd az Országgyűlés

A 2019-es költségvetés tárgyalásába kezd az Országgyűlés

Az Országgyűlés ma kezdi tárgyalni a kormánynak a jövő évi költségvetésről szóló törvényjavaslatát.

A parlament reggel 8 órakor kezdi munkáját, a Ház a büdzsé tárgyalása előtt az országos polgárőrnapra emlékezik.

A képviselőknek péntekig összesen harminc órájuk van kifejteni véleményüket a költségvetési javaslatról.

Az általános vita az előterjesztői nyitóbeszéddel indul, amely legfeljebb 40 percben hangozhat el, ezt az Állami Számvevőszék és a Költségvetési Tanács elnökének felszólalásai követik 30-30 percben. A frakciók vezérszónokai ezután szintén fél-fél órában közölhetik álláspontjukat.

A képviselők a mai ülésnapot nyolc és fél órában, csütörtökön 14 órában, pénteken pedig további négy órában szólalhatnak fel. A büdzséről szóló általános vita pénteken a kormány félórás zárszavával ér véget.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 21. 10:00, szombat | Belföld

Orbán Viktor: újítsuk meg a háborúellenes szövetséget!

"Tanulni kell az elmúlt négy év tapasztalataiból arról, hogyan maradtunk ki a háborúból" - mondta Orbán.

2026. Március 20. 15:00, péntek | Belföld

NAV: félmillióan hagyják bent a kedvezményt

2026. Március 20. 15:00, péntek | Belföld

Választás 2026 - Nézőpont: enyhén erősödik a Fidesz, nő a tábor aktivitása

A március 15-ei rendezvények után készült kutatás szerint a Fidesz-tábor aktivitása emelkedett, ezért a kormánypárt előnye enyhén növekedett a Tisza Párttal szemben - közölte a Nézőpont Intézet a Facebook-oldalán csütörtökön.

2026. Március 20. 06:50, péntek | Belföld

Gulyás Gergely megfontolná, hogy Magyarország katonai segítséget nyújtson, ha Trump kéri

Magyarország megfontolná, hogy eleget tegyen egy Trumptól érkező katonai segítségkérésnek – mondta Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter egy sajtónyilatkozatban.