Hírek
2014. Február 04. 12:41, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
A Jobbik baloldali ellenzéki képviselőket szólított fel lemondásra

A Jobbik szerint két baloldali ellenzéki országgyűlési képviselőnek is le kellene mondania mandátumáról.
Snedier Tamás keddi sajtótájékoztatóján beszélt arról, hogy Szabó Tímeát (Együtt-PM) egy az újszülött gyermeküket megölő anyák büntetési tételét csökkentő javaslata, a szocialista Simon Gábort pedig állítólagos be nem vallott vagyona miatt mondatnák le.
Ismertette: Szabó Tímea tavaly decemberben nyújtott be egy törvényjavaslatot az Országgyűlésnek "egyes törvényeknek a gyermekek fokozottabb védelmét elősegítő módosításáról" címmel, amelyben azt javasolta, hogy az a nő, aki gyermekét a szülés alatt vagy közvetlenül a szülés után megöli, kettőtől nyolc évig tartó szabadságvesztéssel legyen büntethető. Snedier Tamás emlékeztetett arra, hogy jelenleg ez a bűncselekmény öttől tizenöt évig büntethető. A jobbikos politikus szerint Szabó Tímea javaslata "a szélsőséges liberalizmus megnyilvánulása", illetve súlyosan élet- és emberellenes javaslat.
Kérdésre válaszolva Sneider Tamás beszélt arról is: ha bebizonyosodik a Magyar Nemzet keddi cikkének állítása, miszerint Simon Gábor szocialista politikus 2009. április 10-én 575 ezer eurót és 162 954 dollárt helyezett el Ausztriában nyitott értékpapírszámláira, amely egyenlege tavaly októberben 770 ezer eurót - több mint 240 millió forintot - tett ki, akkor a Jobbik szerint - az erről vagyonbevallásában hallgató - Simon Gábornak azonnal le kell mondania a mandátumáról.
Sneider Tamás hozzátette, Romániában miniszter mondott le hasonló eset gyanúja miatt, ezért jó lenne "ha Magyarország is elérné a román demokrácia szintjét".
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 24. 07:33, szombat | Belföld
HM: látványos bemutatók és szórakoztató programok lesznek a Városligetben a hétvégén
Különleges programokkal várják most hétvégén a Városligetben mindazokat, akik testközelből szeretnének megismerkedni a honvédelemmel; a honvédelem napja és a gyermeknap programjai minden korosztály számára felejthetetlen élményt ígérn
2025. Május 24. 07:30, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: az idei év végére elkészül a Budapest-Belgrád vasútvonal modernizálása
Az idei év végére elkészül a Budapestet Belgráddal összekötő vasútvonal modernizálása, a két ország fővárosa így gyakorlatilag karnyújtásra kerül egymástól
2025. Május 23. 07:31, péntek | Belföld
NGM: a kormány elkötelezett a gazdaság fejlődésének biztosítása és a gyorsforgalmi úthálózat fejlesztése mellett
Magyarország történetének legjelentősebb autópálya-fejlesztése indul el 2025. szeptember 1-jén, amelynek keretében teljeskörűen megújul az M1-es autópálya.
2025. Május 23. 07:28, péntek | Belföld
Varga Mihály: a fenntartható gazdasági növekedéshez stabil pénzügyi rendszer kell
A magyar gazdaság évtizedes teljesítményében a német cégeknek is kiemelt szerepe van, ezért kulcsfontosságú, hogy a vámháború okozta változékony piaci helyzetben a német gazdaság ismét erőre kapjon