Városlista
2026. február 3, kedd - Balázs

Hírek

2019. November 04. 05:00, hétfő | Külföld
Forrás: Sárközy Júlia, az MTI tudósítója jelenti:- illusztráció: pixabay

A legmagasabb fokú riasztás érvényes a viharok miatt az olaszországi Liguriában

A legmagasabb fokú riasztás érvényes a viharok miatt az olaszországi Liguriában

A legmagasabb fokozatú készültséget rendelte el a polgári védelem az olaszországi Liguria tartományban a vasárnap érkezett heves viharok és az esőzés miatt, további hat tartományban közepes riasztás lépett életbe.

A Genova közeli Sestri Levante polgármestere közösségi felületeken szólította fel a lakosságot, hogy maradjon otthonában, és ne menjen ki az utcára. Sanremo városi kórházában leálltak a műtők az épületbe beszivárgó víz miatt.

A Liguria tartományt sújtó rossz időben a heves esőzést széllökések kísérték, forgószél is kialakult. A térségben a patakok kisebb folyókká duzzadtak, és kiléptek medrükből. A tenger erős hullámzása miatt leállt a hajóforgalom.

A legmagasabb fokozatú riasztás vasárnap éjfélig érvényes Liguriában, ahol gyakorivá váltak a szélsőséges időjárási jelenségek.

Közepes, vagyis narancssárga készültség van érvényben Toszkána és Lazio, valamint a déli Campania tartományban és Szicíliában. Nápoly térségét "vízbomba" árasztotta el.

A heves őszi viharok miatt Olaszország több részén is sártenger öntött el házakat, földomlások voltak, több országút járhatatlanná vált.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 03. 07:22, kedd | Külföld

Donald Trump: India beleegyezett, hogy leállítja az orosz kőolaj vásárlását

Donald Trump amerikai elnök szerint India miniszterelnöke hétfői telefonbeszélgetésük során beleegyezett az orosz kőolaj vásárlásának leállításába, és helyette több energiahordozót szerez be az Egyesült Államokból.

2026. Február 02. 10:00, hétfő | Külföld

Donald Trump: Venezuela komoly bevételhez jut majd az Egyesült Államok révén eladott, onnan szármaszó kőolajból

Venezuela komoly bevételhez jut majd az Egyesült Államok révén eladott, onnan szármaszó kőolajból, de a bevételen megosztozik a két ország – jelentette ki Donald Trump amerikai elnök vasárnap.

2026. Január 30. 07:06, péntek | Külföld

Donald Trump: az orosz elnök beleegyezett abba, hogy egy hétig nem löveti Kijevet a hideg idő miatt

Vlagyimir Putyin orosz elnök beleegyezett abba, hogy egy hétig nem löveti Kijevet a hideg időjárásra tekintettel - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök.