Városlista
2025. május 23, péntek - Dezső

Hírek

2018. Július 13. 07:32, péntek | Külföld
Forrás: mti - fotó: pixabay

A vb-döntő napján zárva tart a párizsi Eiffel-torony

A vb-döntő napján zárva tart a párizsi Eiffel-torony

Zárva lesz a párizsi Eiffel-torony vasárnap biztonsági okokból, miután az oroszországi labdarúgó-világbajnokság döntőjének szurkolói zónáját a torony előtti Mars-mezőn hozzák létre, ahova mintegy 90 ezer embert várnak.

A Franciaország-Horvátország döntő közvetítése miatt a Mars-mezőn, a torony előtti hatalmas közparkban, a párizsi prefektúra biztonsági okokból az Eiffel-torony lezárását kérte - közölte a turistalátványosságot működtető vállalkozás (SETE).

Az Eiffel-torony vezetősége arról tájékoztatja azokat a turistákat, akiket már előzetesen megvásárolták a belépőjegyüket, hogy két hónapon belül "automatikusan visszatérítik" a jegyek árát. A torony egyébként szombaton sem nyit ki a francia nemzeti ünnep miatt.

Anne Hidalgo párizsi főpolgármester hetekkel ezelőtt jelezte, hogy amennyiben Franciaország bejut a labdarúgó-világbajnokság döntőjébe, a város megnyit egy szurkolói zónát a Mars-mezőn, ahol egyébként szombat este a nemzet ünnep alkalmából tűzijátékkal végződő ingyenes koncertet rendeznek.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 23. 07:33, péntek | Külföld

Az amerikai kormányzat megvonja a Harvard Egyetem jogát a külföldi diákok fogadására

Az amerikai kormányzat megvonja a Harvard Egyetem jogát a külföldi diákok fogadására részben \"terroristapártoló\" tevékenység miatt - közölte a belbiztonsági minisztérium csütörtökön.

2025. Május 23. 07:27, péntek | Külföld

Fehér Ház: a törvény teljes erejével lépnek fel a washingtoni zsidó múzeumnál történt gyilkosság elkövetőjével szemben

A törvény teljes erejével lép fel az amerikai igazságszolgáltatás a washingtoni izraeli nagykövetségi két alkalmazottja elleni gyilkosság elkövetőjével szemben

2025. Május 21. 07:28, szerda | Külföld

Giorgia Meloni XIV. Leó pápával egyeztetett, hogy a Szentszék legyen az orosz-ukrán béketárgyalások helyszíne

Giorgia Meloni olasz miniszterelnök telefonon egyeztetett XIV. Leó pápával, aki megerősítette, hogy a Vatikán készen áll fogadni az ukrajnai háborúban szembenálló felek közötti tárgyalásokat