Városlista
2025. május 23, péntek - Dezső

Hírek

2019. Szeptember 13. 10:39, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Automatának köszönhetően nem ütközött két vonat Pécelen

Automatának köszönhetően nem ütközött két vonat Pécelen

Az automata vonatbefolyásoló berendezés akadályozta meg, hogy két vonat egymásba rohanjon péntek reggel Pécelen – derül ki a Mávinform közleményéből.

Közölték: péntek reggel 7.45-kor Pécel állomás előtt egy G80-as vonat nem állt meg a továbbhaladást tiltó jelzőnél, de az automata berendezés megállította.

A Pécel állomásról a főváros felé induló S80-as vonatot még a peron végénél megállították. A két motorvonat így egymástól biztonságos távolságra, 700 méterre megállt, az utasok nem voltak veszélyben.

A péceli vonatok helyett pótlóbuszok vitték az utasokat Rákos és Pécel között. Reggel 9 órától újraindult a vonatközlekedés a két állomás között, de délelőtt még késésekre kell számítani – írták.

Címkék: pécel, vasút, vonat

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 23. 07:31, péntek | Belföld

NGM: a kormány elkötelezett a gazdaság fejlődésének biztosítása és a gyorsforgalmi úthálózat fejlesztése mellett

Magyarország történetének legjelentősebb autópálya-fejlesztése indul el 2025. szeptember 1-jén, amelynek keretében teljeskörűen megújul az M1-es autópálya.

2025. Május 23. 07:28, péntek | Belföld

Varga Mihály: a fenntartható gazdasági növekedéshez stabil pénzügyi rendszer kell

A magyar gazdaság évtizedes teljesítményében a német cégeknek is kiemelt szerepe van, ezért kulcsfontosságú, hogy a vámháború okozta változékony piaci helyzetben a német gazdaság ismét erőre kapjon

2025. Május 23. 07:22, péntek | Belföld

OGY - A jövő évi költségvetés megalapozásáról és az adótörvényekről is tárgyal a parlament

A jogi személyekről, a jövő évi költségvetés megalapozásáról, az adószabályokról és a nemzeti bankról szóló törvény módosításáról is tárgyal pénteki ülésén az Országgyűlés.

2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a türk országok szerepe Magyarország energiaellátásában kulcsfontosságú

A türk országok szerepe Magyarország energiaellátásában kulcsfontosságú, ha olcsó energiát szeretnénk, ahhoz barátok kellenek, nem ellenségek - jelentette ki a miniszterelnök a Facebook-oldalán szerdán.