2024. szeptember 19, csütörtök - Vilhelmina

Hírek

2011. Szeptember 29. 19:50, csütörtök | Sport

Baranyai Benett serdülő országos bajnok

Szeptember 24-én, a jánoshidai sportcsarnok adott otthont a 16. lábtoll-labda Serdülő Országos Bajnokságnak, amin 7 egyesület, 68 versenyző vett részt. A tornán, a kanizsai Baranyai Benett, az egyéni kategóriában 48 társát megelőzve, bajn

A fiú egyéni kategóriában volt a legnépesebb a mezőny, ahol 49-en indultak harcba a bajnoki aranyért. A címvédő kanizsai Kunics Bence távolléte miatt a cserszegtomaji Horváth Attila kezdhetett a főtábla élén, első kiemeltként, azonban nem tudott élni a lehetőséggel, és végül a nyolcadik helyen zárta a tornát. Baranyai Benett, negyedik kiemeltként azonban sikeresen vette a fordulókat, míg a negyeddöntőhöz nem ért, ahol nagy csatában, 2:1 arányban verte a pusztaszeriek legjobbját, Fehér Zsoltot. A döntőben már viszonylag, könnyebb dolga volt a felső ág győztesével, a szintén pusztaszeri Dékány Dáviddal, akit 2:0 arányban utasított maga mögé, és lett a kategória országos bajnoka. Sikerét nagyfokú taktikai és technikai fegyelmének köszönheti.

A cserszegtomaji fiúk Horváth Attila, Magyarósi Marcell, Molnár Richárd egy tápióbicskei és egy újszászi ellenfelet legyőzve kerültek a döntőbe, ahol azonban alul maradtak pusztaszeri vetélytársaik ellen.
A leány egyéni kategóriában a cserszegtomajiak legjobbja Udvari Boglárka bronzérmet szerzett.
A leány csapatoknál két zalai is a dobogóra állhatott, azonban a bajnoki címet a rivális újszásziak szerezték meg. Ezüstérmes lett a cserszegtomaji Gémesi Ramóna, Horváth Vivien, Udvari Boglárka, míg bronzérmes a szepetneki Büki Rebeka, Tóth Dorina, Vass Anasztázia összetételű hármas.

A lábtollasok október elején a németországi Hagenba utaznak a német nyílt nemzetközi bajnokságra, a German Openre, amit két zalai bajnokság követ, október 8-án Szepetneken a Gyermek OB, 15-én pedig Nagykanizsán az IFI OB.