Hírek
2022. Június 24. 06:00, péntek |
Külföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Belgium szabályozza az elektromos rollerek használatát

Belgium szabályozást vezet be július elsejétől az elektromos rollerek használatára a balesetek számának csökkentése, valamint a rendezetlenül leparkolt eszközök okozta bosszúság elkerülése érdekében
- közölte a The Brussels Times című angol nyelvű belga hírportál szerdán. A jövő péntektől érvényes szabályok hatálybalépését Georges Gilkinet belga mobilitási miniszter jelentette be szerdán. Tájékoztatása szerint a legtöbb belga város közösségi közlekedésének részét képező elektromos rollereket csak 16 éven felüliek használhatják.
Az eszközök a továbbiakban nem közlekedhetnek a járdán, de a biciklisávokat használhatják. A gyalogosok számára kijelölt zónákban táblák jelzik majd, hogy a rollerek használata megengedett-e. A rollereket egyszerre csak egy ember használhatja, utast szállítani annak életkorától függetlenül is tilos. Az eddig hangtalanul suhanó, ezért nehezen észlelhető rollereknek a jövőben zajt kell majd adniuk.
Az eszközök rendezetlen leparkolása elkerülése érdekében a rollerek számára parkolózónákat jelölnek ki. Ez a szabályozás érvényes lesz a közösségi biciklikre is. A parkolásra kijelölt területen kívül leállított járművek utolsó használói, valamint a fenti szabályok bármelyikét megszegők bírságra számíthatnak.
A hírportál cikkében emlékeztetett, az elektromos rollerek sokaknak bosszúságot okozó, rendetlen leparkolása mellett a szabályok bevezetését az eszközökkel elszenvedett balesetek számának növekedése indokolta. Amíg ugyanis 2019-ben 59 rolleres balesetet regisztráltak, ez a szám 2021-ben 1022-re emelkedett, köztük több halálos kimenetű is volt - közölték.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 21. 08:01, csütörtök | Külföld
Izraeli hadsereg: megkezdődött a Gázaváros elleni hadművelet előkészítő szakasza
Izrael megkezdte a Gázaváros ellen tervezett hadműveletének első lépéseit - jelentette be szerdán Efi Defrin, az izraeli hadsereg (IDF) katonai szóvivője újságíróknak nyilatkozva.
2025. Augusztus 20. 09:14, szerda | Külföld
Donald Trump: a Krím visszaszerzése és a NATO-tagság lehetetlen, de biztonsági garanciákra számíthat Ukrajna
2025. Augusztus 19. 07:48, kedd | Külföld
Donald Trump: elérhetővé vált egy békemegállapodás
Elérhetővé vált egy békemegállapodás az ukrajnai háború lezárására - közölte hétfőn Donald Trump amerikai elnök európai vezetőkkel és a NATO főtitkárával tartott megbeszélésének sajtónyilvános részén.