Hírek
2011. December 17. 14:16, szombat |
Belföld
Forrás: mno.hu/MTI
Biztonságosabban szórakozhatunk
Csökkent a szórakozóhelyeken a tűzvédelmi hiányosságok, szabálytalanságok száma az ellenőrzések tapasztalata alapján – tudatta az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szombaton.
A tűzoltóságok a szeptember–novemberi időszakban országosan 136, az év eleje óta pedig 2200 tűzvédelmi ellenőrzést hajtottak végre zenés-táncos szórakozóhelyeken a rendezvények biztonságosabbá tétele érdekében.
Az őszi akciók során a legtöbb esetben a korábban feltárt hiányosságok megszüntetését vizsgálták. Ezeken az utóellenőrzéseken kilenc bírságot szabtak ki, egy szabálysértési feljelentést tettek, egy szórakozóhelyet pedig bezárattak, mert a kiürítést közvetlenül akadályozó hiányosságot találtak a tűzoltók.
A leggyakoribb feltárt szabálytalanságok között említi a közlemény, hogy hiányos volt a biztonsági jelek elhelyezése, a tűzvédelmi szabályzat nem a naprakész állapotokat tükrözte, illetve egyes esetekben kismértékű létszámtúllépést tapasztaltak a szakemberek.
Az Országgyűlés márciusban döntött a tűzvédelmi ellenőrzések szigorításáról a West Balkán nevű fővárosi szórakozóhelyen történt januári tragédia hatására. A Nyugati téri szórakozóhelyről kiáramló tömegben három fiatal lány vesztette életét január 15-én. A kormány a történtekre reagálva hatósági engedélyhez kötötte a háromszáz résztvevősnél nagyobb beltéri, illetve az ezer látogatónál többet fogadó kültéri rendezvények szervezését.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 05. 14:00, kedd | Belföld
A közlekedésfejlesztésre fordítható uniós források hazahozataláról tárgyal Brüsszelben Vitézy Dávid
A közlekedés- és infrastruktúrafejlesztésre fordítható európai uniós források minél gyorsabb hazahozataláról és felhasználásáról kezd tárgyalást a közlekedési és beruházási miniszteri poszt várományosa Brüsszelben
2026. Május 05. 13:00, kedd | Belföld
Tarr Zoltán: újra nyitva áll Európa a magyar fiatalok előtt
2026. Május 05. 11:00, kedd | Belföld
Magyar Péter: szabad tudomány nélkül nincs szabad ország
2026. Május 05. 09:00, kedd | Belföld
Radnai Márk: Balásy Gyula próbálja felmenteni magát, de semmi sem lesz elfelejtve
Balásy Gyula a NER multimilliárdosa elcsukló hangon próbálja felmenteni magát

