Hírek
2012. Július 06. 08:09, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
CLB: szigorítják a biztosítók a villámkárok kifizetését
Több biztosító szigorít a villámcsapásban tönkrement számítógépért, plazma TV-ért kifizethető kártérítési szabályokon, ezentúl csak annak fizetnek, aki az úgynevezett kisfeszültségű áramkörökből álló elektromos szórakoztatóeszközöket villám- és túlfeszültség-védelemmel is felszerelte - közölte a CLB biztosítási alkuszcég csütörtökön. Az Aegonnál a túlfeszültség elleni védelmi előírás kizárólag az új kötésű lakásbiztosítási módozatot érinti.
A CLB szerint a szigorítás oka, hogy túl sok az úgynevezett másodlagos viharkár. Az alkuszcég szerint nem véletlen, hogy erre éppen most került sor, hiszen csak az elmúlt két hónapban olyan erős villámlással járó viharok tomboltak az ország különböző pontjain, hogy a kockázatviselőknek több százmillió forintot kellett kifizetniük. A kártérítések jelentős része tönkrement elektronikai berendezésekért, azon belül is a villámcsapás okozta úgynevezett másodlagos hatásként megrongált szórakoztatóelektronikai eszközökért járt.
Az alkuszcég szerint az egyéb, a háztartási ingóság kategóriába tartozó elektromos háztartási gépeknél, az épületgépészeti berendezéseknél, klímáknál, kapunyitó motoroknál, riasztóknál továbbra sem feltétel a kifizetéshez a túlfeszültség elleni védelem.
A CLB felhívja a figyelmet, hogy a túlfeszültség-védelemnél olcsóbb és egyszerűbb megoldás viharban áramtalanítani a berendezéseket, és akkor a legnagyobb villámcsapás sem teszi tönkre azokat.
Az Aegon Magyarország meglévő szerződéseire továbbra is változatlan feltételekkel téríti meg a villámcsapás okozta károkat. Az elmúlt évben 14 ezer esetben érkezett viharcsapás okozta károkról bejelentés az Aegonhoz, amelyekre összesen 1 milliárd forintot fizetett ki. A CLB közleményében szereplő túlfeszültség elleni védelmi előírás kizárólag az új kötésű lakásbiztosítási módozatot érinti - közölte a társaság.
A Generali a CLB hírére reagálva ugyancsak bejelentette, hogy nem változtatnak a biztosítási szerződések feltételein, vagyis megtérítik a villámcsapás miatti túlfeszültség vagy indukció hatása által az elektromos gépekben, készülékekben és berendezésekben okozott károkat. Ezt azért is tartják fontosnak, mert az utóbbi időben a viharok kíséretében egyre több az ilyen jellegű kár, a legutóbbi viharos időszakban például a viharkár-bejelentések 39 százaléka villámcsapás miatt érkezett, 100 millió forint értékben. A Generali az idén 15 ezer villámlással összefüggő káresetet regisztrált. A biztosító közölte továbbá, hogy szakértő partnerszerviz-hálózatot működtet, a kárfelmérést követően a sérült háztartási és elektronikai készülékeket a helyszínről elszállítják, javíttatják, majd visszaviszik a tulajdonosoknak.
Ezek érdekelhetnek még
2024. November 15. 08:03, péntek | Belföld
Továbbra is kínlódik az építőipar
Az idén szeptemberben az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint 8,2 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól - jelentette csütörtökön a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2024. November 15. 08:01, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: minden szinten folyamatos a magyar-szlovák párbeszéd az államnyelvtörvény ügyében
Minden szinten folyamatos a párbeszéd a magyar és a szlovákiai kormány között az államnyelvtörvény ügyében, a pozsonyi vezetés tagjai azonban világossá tették, hogy nem kívánják korlátozni a kisebbségi nyelvhasználatot