Városlista
2026. augusztus 4, kedd - Domonkos

Hírek

2022. Június 19. 10:45, vasárnap | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

Csaknem 1,3 millióan ajánlották fel online adójuk egy százalékát

Csaknem 1,3 millióan ajánlották fel online adójuk egy százalékát

Az online adóügyintézés magasan vezeti a népszerűségi listát, idén csaknem 1,3 millióan ajánlották fel így az adójuk egy százalékát egyházaknak, civilszervezeteknek - tájékoztatta Tállai András az MTI-t.

A Pénzügyminisztérium parlamenti államtitkára elmondta, hogy az idén a tavalyinál 100 ezerrel több egyszázalékos rendelkező nyilatkozat érkezett online.

A civilszervezetek és az egyházak idén még több pénzhez juthatnak, hiszen évről-évre egyre több a felajánlás összege, 2020-ban 40,7 milliárd forint sorsáról dönthettek az adófizetők, tavaly 43 milliárdról, idén pedig csaknem 50 milliárdról - ismertette Tállai András.

Az államtitkár szerint a családi adóvisszatérítés nemcsak azért példaértékű, mert 685 milliárd forintot hagyott a gyermekes szülőknél az idén, hanem az egyszázalékos felajánlások kezelése miatt is. A civilszervezeteknek és az egyházaknak nagy segítséget jelent, hogy a háború és szankciók okozta válságban számolhatnak a családi adóvisszatérítés miatt kieső egy százalékokkal, azt ugyanis a kormány költségvetési támogatásként visszapótolja - tette hozzá.

Az adókönnyítés, az adóegyszerűsítés az egyszázalékos felajánlásokra is érvényes. A bürokratikus tehercsökkentés leginkább az egyházi egyszázalékos rendelkező nyilatkozatok kitöltésén érhető tetten, hiszen már nem kell évente újra megadni az adatokat. Ha az adófizető nem vonja vissza a múlt évi döntését, vagy nem jelöl meg más kedvezményezettet, az adóhivatal automatikusan továbbítja az érintett egy százalékát a korábban kiválasztott egyháznak - részletezte Tállai András.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 04. 13:00, kedd | Belföld

Szeptember elején indul az Ide Buda! 1686 emlékév

A Budavári Önkormányzat Ide Buda! 1686 elnevezéssel indít emlékévet Buda visszafoglalásának 340. évfordulója alkalmából.

2026. Augusztus 04. 10:00, kedd | Belföld

Vitézy Dávid: Hamarosan kezdődik a zalaszentiváni deltavágány építése

A zalaszentiváni deltavágány és az új megálló kivitelezésével elkezdődik a közvetlen vasúti kapcsolat építése Szombathely és Zalaegerszeg között - közölte közösségi oldalán hétfőn Vitézy Dávid.

2026. Augusztus 04. 07:47, kedd | Belföld

BKK: fejlesztések kezdődnek a Nagykörút teljes megújulásáig

2026. Augusztus 04. 07:00, kedd | Belföld

Új műsorvezetőkkel és főszerkesztővel indul az M1 Híradó augusztus második felében

Új műsorvezetőkkel és főszerkesztővel indul az M1 Híradó augusztus második felében - közölte a Duna Médiaszolgáltató Zrt. Sajtó és Marketing Irodája hétfőn az MTI-vel.