Hírek
2019. Szeptember 23. 05:01, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Csapadékosra fordul az idő a héten

Csapadékosra fordul és egyúttal melegszik az idő a héten. A hajnalok is melegebbek lesznek, és többfelé alakulnak 20 fok felett a maximumok
- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-nek.
Hétfőn kisebb-nagyobb szünetekkel többfelé várható eső, zápor. Délnyugaton és északkeleten néhol zivatar is kialakulhat, a legtöbb csapadék is ezeken a tájakon valószínű. A leghidegebb órákban 6-13 fok lesz. Napközben 15-23 fokig melegszik a levegő.
Kedden az ország nagy részén legalább rövid időre kisüt a nap, a legtöbb napsütés az északkeleti tájakon várható. Kezdetben délen még előfordulhat eső, zápor, majd ott is megszűnik a csapadék. A minimumhőmérséklet általában 8-15 fok között valószínű, de a kevésbé felhős, szélvédett északi völgyekben ennél hűvösebb is lehet. A nappali maximumok 19-25 fok között alakulnak.
Szerdán keleten több helyen valószínű eső, zápor, míg másutt hosszabb-rövidebb időre kisüt a nap, és csupán helyenként lehet csapadék. Késő délutántól azonban a nyugati tájakon felhősödés kezdődik, és estétől ott egyre többfelé kell számítani esőre, záporra, esetleg egy-egy zivatarra. A legalacsonyabb hőmérséklet 8-14, a legmagasabb hőmérséklet többnyire 18-24 fok között valószínű.
Csütörtökön is többfelé várható eső, zápor, néhol zivatar is. A minimumhőmérséklet 9-15, a maximumhőmérséklet 16-22 fok között valószínű.
Pénteken hajnalban átmenetileg pára-, ködfoltok képződhetnek. Napközben a több-kevesebb napsütés mellett helyenként alakulhat ki zápor, esetleg zivatar. A leghidegebb órákban 7-14 fok lesz. Napközben 19-25 fokig melegszik a levegő.
Szombaton a hajnalban képződő pára- és ködfoltok feloszlását követően kezdetben változóan felhős lesz az ég, délutántól azonban a nyugati, északnyugati területek fölé már egyre több felhő érkezik, és ott már eső, záporeső is előfordulhat. A minimumhőmérséklet 8-13 fok között valószínű. A nappali maximumok 21-26 fok között alakulnak.
Vasárnap többfelé várható eső, zápor, néhol zivatar is. A legalacsonyabb hőmérséklet 9-15, a legmagasabb hőmérséklet 17-24 fok között valószínű - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 07. 08:00, hétfő | Belföld
NFI: már több mint egymillióan látták a Hogyan tudnék élni nélküled? című filmet
Tavaly december óta már több mint egymillióan látták a mozikban a Demjén Ferenc-slágerekre épülő Hogyan tudnék élni nélküled? című romantikus vígjátékot - közölte pénteken a Nemzeti Filmintézet (NFI) az MTI-vel.
2025. Július 07. 00:00, hétfő | Belföld
Repülőgép-szimulátort adtak át a Nyíregyházi Egyetemen
A helyi pilótaképzést támogató modern repülőgép-szimulátort adtak át szombaton a Nyíregyházi Egyetemen.
2025. Július 06. 13:00, vasárnap | Belföld
Hubai Imre: a gazdáknak ingyenesen biztosított öntözővíz az aszállyal szembeni védekezés kulcsfontosságú eleme
A gazdáknak ingyenesen biztosított öntözővíz az aszállyal szembeni védekezés kulcsfontosságú eleme - közölte az Agrárminisztérium mezőgazdaságért felelős államtitkára szombaton Kiskörén.
2025. Július 06. 09:40, vasárnap | Belföld
Sokan megsérültek a 442-es úton hajnalban történt buszbalesetben
Az elsődleges információink szerint 19-en sérültek meg a 442-es főúton