Városlista
2026. augusztus 4, kedd - Domonkos

Hírek

2017. Március 06. 05:00, hétfő | Életmód
Forrás: mti

Csökkent a tizenévesek szókincse

Csökkent a tizenévesek szókincse

Több kutatás is bizonyítja, hogy a tizenéves generációnak kisebb a szókincse érzelmei kifejezésére - mondta Kalmár Hajnalka pszichológus az M1 aktuális csatorna vasárnap délelőtti műsorában.

A pszichológus elmondta: a különböző hangulatjelek használata miatt a szóhasználat háttérbe szorult, így sokan szóban, szemtől-szemben nem tudják kifejezni hangulatukat, érzelmeiket. Kiemelte, hogy a chatelés nem tud helyettesíteni egy igazi "jóízű" személyes beszélgetést.

Ezzel együtt a szakember szerint azt sem jó kimondani, hogy a technika, az internet "szétválaszt, tönkreteszi az emberi kapcsolatokat", mert ez a technika össze is tud kötni.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 04. 15:00, kedd | Életmód

Augusztus 12-én éjjel tetőzik a Perseidák hullócsillagraj

Az év legsűrűbb csillagászati napján, augusztus 12-én éjjel tetőzik majd a Perseidák hullócsillagraj, de ugyanezen a napon részleges napfogyatkozást is meg lehet majd figyelni.

2026. Augusztus 03. 04:00, hétfő | Életmód

Hőség - Folyadékpótlásra és a tűző nap kerülésére hívja fel a figyelmet az országos tisztifőorvos

A folyadékpótlás fontosságára, a tűző nap kerülésére, a magunkra és másokra való odafigyelésre hívta fel a figyelmet a hőségben az országos tisztifőorvos a Magyarország kormányának Facebook-oldalára.

2026. Július 31. 12:00, péntek | Életmód

Kékszalag - Az RSM nyerte a tókerülő versenyt

A Vándor Róbert kormányozta RSM ért elsőként célba az 58. Kékszalag Raiffeisen Nagydíj vitorlásversenyen csütörtökön Balatonfüreden.