Hírek
2012. Április 23. 14:09, hétfő |
Belföld
Forrás: mno / Magyar Nemzet
Áder hivatalos jelölt lehet

A Fidesz–KDNP-frakciószövetség várhatóan hétfőn nyújtja be az Országgyűlésnek az Áder János államfői jelölését tartalmazó dokumentumot.
A Magyar Nemzet információi szerint a hétfői plenáris ülésen jelentik be hivatalosan a köztársaságielnök-választás május 2-ai időpontját is. Hétfőtől kezdve péntek reggelig lehet ajánlásokat gyűjteni, de eddig csak a kormánypártok állítottak jelöltet.
Ismert, május 2-án délelőtt tíz órakor kezdődik a köztársaságielnök-választás a parlamentben. Lázár János tájékoztatása szerint a Fidesz–KDNP-frakciószövetség képviselői Áder János európai parlamenti politikus jelölését támogatják.
Áder János azért válhatott a Fidesz köztársaságielnök-jelöltjévé, mert a párt képes volt az elmúlt 15 évben a maga által kijelölt utat bejárni – állapítja meg a Méltányosság Politikaelemző Központ a politikus hétfői jelölése kapcsán.
Áder János pályafutásáról itt olvashat.
Schmitt Pál április 2-án mondott le a köztársasági elnöki posztról.
Magyar Nemzet / mno
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld
Háborúellenes költségvetésnek nevezte el Nagy Márton a jövő évi büdzsét
Háborúellenes költségvetésnek nevezte a 2026-os költségvetést a nemzetgazdasági miniszter a törvényjavaslat szerdai általános vitájában az Országgyűlésben.
2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a türk országok szerepe Magyarország energiaellátásában kulcsfontosságú
A türk országok szerepe Magyarország energiaellátásában kulcsfontosságú, ha olcsó energiát szeretnénk, ahhoz barátok kellenek, nem ellenségek - jelentette ki a miniszterelnök a Facebook-oldalán szerdán.
2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld
A Hortobágyról telepítenek vissza vadlovakat Kazahsztánba
A Hortobágyról telepítenek vissza Przewalski-vadlovakat Kazahsztánba, az Altin Dala rezervátumba június folyamán
2025. Május 21. 07:30, szerda | Belföld
Hosszú távú járatok teljesítésére képes repülőt vett át a Wizz Air
Átvette első, hosszú távú járatok teljesítésére képes Airbus-repülőjét a gyártótól a Wizz Air – közölte a légitársaság kedden az MTI-vel.