Hírek
2025. Június 05. 07:57, csütörtök |
Külföld
Forrás: MTI
Donald Trump: Vlagyimir Putyin választ fog adni az orosz repülőterek elleni támadásra
Vlagyimir Putyin választ fog adni az orosz repülőterek elleni támadásra - írta Donald Trump amerikai elnök Truth Social nevű közösségi portálján szerdán.
"Éppen most fejeztem be telefonbeszélgetésemet Vlagyimir Putyin orosz elnökkel. A beszélgetés nagyjából 1 óra 15 percig tartott. Tárgyaltunk az Oroszország földön lévő repülőgépei elleni ukrán támadásról és a két fél általi egyéb támadásokról. Jó beszélgetés volt, de nem olyan, amely elvezetne az azonnali békéhez. Putyin elnök azt mondta, és elég határozottan, hogy válaszolnia kell majd a repülőterek elleni támadásra" - ismertette Trump.
"Szót ejtettünk Iránról is, és arról a tényről is, hogy fogytán van az idő Irán nukleáris fegyverekre vonatkozó döntéseivel kapcsolatban, amelyeket gyorsan meg kell hozni! Kijelentettem Putyin elnöknek, hogy Iránnak nem szabad nukleáris fegyverhez jutnia, és ebben, úgy hiszem, egyetértettünk. Putyin elnök felvetette, hogy részt venne az Iránnal folytatandó megbeszélésekben, és talán segíthetne az ügy gyors lezárásában. Azon a véleményen vagyok, hogy Irán húzza az időt döntésével ebben a rendkívül fontos kérdésben, nekünk viszont egyértelmű válaszra van szükségünk nagyon rövid időn belül!" - közölte még az amerikai elnök.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 20. 07:36, péntek | Külföld
Parajd - Újabb beomlások nyomán ismét sós víz került a Korond-patakba
A vízzel elárasztott parajdi sóbánya régi részlegénél csütörtök hajnalban történt újabb beomlások nyomán ismét sós víz került a Korond-patakba, növelve annak sótartartalmát
2025. Június 20. 07:27, péntek | Külföld
Donald Trump a következő két hétben dönt az Egyesült Államok esetleges bekapcsolódásáról a konfliktusba
Donald Trump amerikai elnök a következő két hétben hoz döntést arról, hogy az Egyesült Államok közvetlen módon bekapcsolódik-e az izraeli-iráni konfliktusba, mert esélyt kíván adni a tárgyalásos rendezésnek
2025. Június 19. 07:07, csütörtök | Külföld
Donald Trump végső ultimátumnak nevezte az Iránhoz intézett korábbi felszólítását a feltétel nélküli megadásról
\"Végső ultimátumnak\" nevezte Donald Trump amerikai elnök szerdán az Iránhoz intézett korábbi felszólítását a feltétel nélküli megadásról.
2025. Június 17. 07:22, kedd | Külföld
Izraeli-iráni konfliktus - Donald Trump szerint Irán tárgyalni szeretne
Irán tárgyalni szeretne - erősítette meg Donald Trump amerikai elnök az iráni tárgyalási szándékról szóló híreket a G7-csúcstalálkozó kanadai helyszínén hétfőn, amikor Mark Carney kanadai miniszterelnökkel találkozott.