Hírek
2015. November 25. 07:56, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Egyre több a munkabaleset
A munkabalesetek száma 9,4 százalékkal nőtt az első háromnegyed évben az előző esztendő azonos időszakához képest
- olvasható a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) munkafelügyeleti főosztályának kedden közzétett jelentésében, amely a tárca honlapján olvasható.
Az év első kilenc hónapjában 14 247 dolgozó vált három napnál hosszabb időre munkaképtelenné munkabaleset következtében. A tavalyi év azonos időszakában 13 022 munkavállalót ért munkabalesetet.
Az adatok szerint 50 munkabaleset halálos kimenetelű volt a január-szeptemberi időszakban, 2014 első kilenc hónapjában ugyanennyien haltak meg munkabaleset miatt.
A legtöbb baleset - szám szerint 1805 - Budapesten történt, majd Pest megye következik 1415, Fejér megye 1030 balesettel. A legkevesebb baleset Tolna és Zala megyében fordult elő, 237, illetve 282 regisztrált eset volt.
A balesetek közül több mint 4700 a 250 munkavállalónál kevesebb alkalmazottat foglalkoztató vállalatoknál fordult elő. A leginkább érintett korcsoport a 35-44 éveseké, a 14 247 munkabalesetből 3684 köthető ehhez a korosztályhoz.
A gépiparban az év első kilenc hónapjában 2986 munkabaleset volt, a feldolgozóiparban 2493, a szállítás, raktározás, posta, távközlés területén dolgozók körében pedig 1866. Az építőiparban 542 munkabaleset történt a január-szeptemberi időszakban, azonban ezek közül 15 halálos kimenetelű volt.
A felügyeleti szervek az év első kilenc hónapjában 33,2 millió forint munkavédelmi és 2,04 millió forint eljárási bírságot szabtak ki - ismerteti a jelentés.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 04. 23:00, kedd | Belföld
GENEZIS – Magyar Misztériumjáték
"Pillanatképek a magyar nemzet sok ezeréves történelméből.”
2026. Augusztus 04. 13:00, kedd | Belföld
Szeptember elején indul az Ide Buda! 1686 emlékév
A Budavári Önkormányzat Ide Buda! 1686 elnevezéssel indít emlékévet Buda visszafoglalásának 340. évfordulója alkalmából.
2026. Augusztus 04. 10:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: Hamarosan kezdődik a zalaszentiváni deltavágány építése
A zalaszentiváni deltavágány és az új megálló kivitelezésével elkezdődik a közvetlen vasúti kapcsolat építése Szombathely és Zalaegerszeg között - közölte közösségi oldalán hétfőn Vitézy Dávid.

