Városlista
2026. február 28, szombat - Elemér

Hírek

2013. November 06. 12:42, szerda | Kék hírek
Forrás: MTI

Elfogták a balatonfüredi ivókutat nyolcszor megrongáló férfit

Elfogták a balatonfüredi ivókutat nyolcszor megrongáló férfit

A balatonfüredi Kossuth Lajos forrás újabb megrongálására készült G. Sándor, amikor a rendőrök igazoltatták. A férfi ellen rongálás vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt indítottak eljárást – közölte a Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság a police.hu-n.

A balatonfüredi rendőrök ismeretlen tettes ellen nyomoztak, aki augusztusban, szeptemberben és októberben legalább nyolc alkalommal dugaszolta el a városban a Gyógy téren lévő Kossuth Lajos forrást – írták, hozzátéve, hogy az elkövető komoly kárt okozott a ivókútban, mivel az azt működtető szivattyúk tönkrementek.
Tájékoztatásuk szerint az elkövetőt a rendelkezésre álló személyleírás alapján ismerték fel és fogták el Balatonfüreden november elején az egyik bevásárlóközpont előtt.
A férfi ruházatában számos, a bűncselekménnyel összefüggésbe hozható tárgyat találtak, nejlonzacskókat, csőelzárót, vakdugót, nikecell darabokat, gyorskötözőt, csavarhúzót, valamint ollót.
A rendőrségi közlemény szerint a 32 éves budapesti lakos kihallgatásakor részletesen beszámolt korábbi tetteiről, elmondta, hogy éppen a forráshoz készült, amikor a rendőrök igazoltatták.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 25. 15:00, szerda | Kék hírek

Bilincsben a rablóbanda tagjai

A ceglédi rendőrök elfogták azt a két férfit, akik erőszakkal érvényesítették a pénzügyi érdekeiket.

2026. Február 18. 16:00, szerda | Kék hírek

Felszámolták a budakeszi droglabort

Magyar–lengyel nyomozók együtt csaptak le arra a kábítószert előállító csapatra, akik a budapesti éjszakában árusították illegális szereiket.

2026. Február 15. 13:00, vasárnap | Kék hírek

Leragasztotta a síró gyermek száját egy bölcsődei nevelő

Az Érdi Járási Ügyészség kiskorú veszélyeztetésének bűntette és más bűncselekmények miatt emelt vádat egy bölcsődei nevelőnővel szemben, aki két kisgyereket bántalmazott.

2026. Február 15. 08:42, vasárnap | Kék hírek

Egy Aston Martinnal okozott halálos balesetet Győrben

A Győri Rendőrkapitányság büntetőeljárást indított a 33 éves sofőr ellen.