Hírek
2019. Május 09. 07:14, csütörtök |
Külföld
Forrás: mti
Elfogták az Iszlám Állam nyolc feltételezett támogatóját Németországban
Elfogták a magát Iszlám Államnak (IÁ) nevező terrorszervezet nyolc feltételezett támogatóját szerdán a németországi Oberhausenben.
A bosnyák származású német állampolgárokat terrorelhárító rendőri egységek bevetésével vették őrizetbe. A szerda hajnali razzián hét lakásban tartottak házkutatást a Ruhr-vidéki városban.
Az elfogott emberek 19 és 58 év közöttiek, valószínűleg rokoni kapcsolatban állnak egymással. Azzal gyanúsítják őket, hogy pénzt gyűjtöttek és továbbítottak az IÁ-nak.
A Westdeutscher Rundfunk (WDR) regionális közszolgálati médiatársaság jelentése szerint az egyelőre nem ismert, hogy mekkora összeget gyűjtöttek össze és legutóbb mikor juttattak el pénzt a dzsihadista szervezethez.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 03. 07:22, kedd | Külföld
Donald Trump: India beleegyezett, hogy leállítja az orosz kőolaj vásárlását
Donald Trump amerikai elnök szerint India miniszterelnöke hétfői telefonbeszélgetésük során beleegyezett az orosz kőolaj vásárlásának leállításába, és helyette több energiahordozót szerez be az Egyesült Államokból.
2026. Február 02. 10:00, hétfő | Külföld
Donald Trump: Venezuela komoly bevételhez jut majd az Egyesült Államok révén eladott, onnan szármaszó kőolajból
Venezuela komoly bevételhez jut majd az Egyesült Államok révén eladott, onnan szármaszó kőolajból, de a bevételen megosztozik a két ország – jelentette ki Donald Trump amerikai elnök vasárnap.
2026. Január 30. 07:06, péntek | Külföld
Donald Trump: az orosz elnök beleegyezett abba, hogy egy hétig nem löveti Kijevet a hideg idő miatt
Vlagyimir Putyin orosz elnök beleegyezett abba, hogy egy hétig nem löveti Kijevet a hideg időjárásra tekintettel - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök.

