Hírek
2018. Január 09. 13:28, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Elítélték a súlyosan beteg élettársát megölni próbáló szentesi asszonyt
Négy és fél év börtönbüntetéssel sújtott kedden a Szegedi Törvényszék egy szentesi nőt, aki 2016-ban megpróbálta megölni súlyosan beteg élettársát, hogy véget vessen az idős férfi szenvedéseinek.
A bíróság a jelenleg 63 éves vádlottat a bűncselekmény elhárítására idős koránál, fogyatékosságánál fogva korlátozottan képes személy sérelmére elkövetett emberölés bűntette kísérletében mondta ki bűnösnek.
A nő és élettársa több mint tíz éve éltek egy szentesi ingatlanban. A 75 éves férfi hosszú ideje súlyos betegségekben szenvedett, bal oldalára teljesen lebénult, ágyhoz kötve, állandó gondozásra szorulva élt.
A nő helyzetüket kilátástalannak érezte, ezért 2016. december 11-én elhatározta, hogy véget vet szenvedéseiknek. Előbb könyveket gázolajjal leöntve, majd a gázpalackot kinyitva próbált tüzet gyújtani, de csak kisebb károkat okozott.
Másnap reggel a félálomban levő sértetthez lépett, és egy pengével, határozott mozdulattal átvágta a férfi bal csuklójának ereit, majd kisebb erővel saját csuklóját is megpróbálta megvágni. A vérző férfit röviddel később egy gondozásában segédkező ismerősük találta meg, aki mentőt hívott.
A vádlott csak könnyebb sérüléseket szenvedett, a sértett azonban közvetlen életveszélyes állapotba került. Az idős asszony azzal védekezett, a sértett egyetértett a ház felgyújtásával, tanácsokat is adott hozzá, és beleegyezett az öngyilkosságba. Az idős férfi ezt tagadta.
Tóth Tibor tanácsvezető bíró az ítélet indoklása során kifejtette, az asszony beszámítási képessége súlyos fokban korlátozott, a kiemelt súlyú bűncselekményt közeli hozzátartozója sérelmére elkövető vádlottal szemben azonban idős kora ellenére szükségesnek látta a szabadságvesztés kiszabását.
Az ítélet egyelőre nem jogerős, mert a vádlott és védője három nap gondolkodási időt kért az esetleges fellebbezés bejelentésére.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 04. 23:00, kedd | Belföld
GENEZIS – Magyar Misztériumjáték
"Pillanatképek a magyar nemzet sok ezeréves történelméből.”
2026. Augusztus 04. 13:00, kedd | Belföld
Szeptember elején indul az Ide Buda! 1686 emlékév
A Budavári Önkormányzat Ide Buda! 1686 elnevezéssel indít emlékévet Buda visszafoglalásának 340. évfordulója alkalmából.
2026. Augusztus 04. 10:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: Hamarosan kezdődik a zalaszentiváni deltavágány építése
A zalaszentiváni deltavágány és az új megálló kivitelezésével elkezdődik a közvetlen vasúti kapcsolat építése Szombathely és Zalaegerszeg között - közölte közösségi oldalán hétfőn Vitézy Dávid.
