Hírek
2023. Január 24. 08:06, kedd |
Belföld
Forrás: Ügyészség
Elvakította a napfény, ezért nem vette észre a sorompót, óriási szerencséje volt - Videóval
A húszas éveiben járó nő átszakította a sorompót Csornánál, néhány méteren múlt a tragédia.
Elvakította a napfény, így nem vette észre, hogy piros a jelzés a vasúti átjáróban és a sorompó is le van engedve - a Győri Járási Ügyészség vádat emelt egy huszas éveiben járó nő ellen, aki a sorompón keresztül, az érkező vonat előtt haladt át a vasúti átjárón.
A vád szerint nő 2022 októberében, reggel, egy Csorna melletti településen haladt autójával. Bár a napfénytől nem látott jól, az elvakította, nem lassított le, hanem változatlan tempóval hajtott be a vasúti átjáróba, ahol piros volt a lámpa és a sorompó is le volt engedve.
A vádlott a sorompót letörte és az átjáró felé közeledő vonat előtt áthajtott az átjárón. A sorompó letörésével a sofőr mintegy 30 000,- Ft kárt okozott.
Az ügyészség a vádlottal szemben közlekedés biztonsága ellen gondatlanságból elkövetett vétség miatt emelt vádat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 21. 11:00, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: nem küldünk magyar katonákat a Közel-Keletre
Gulyás Gergely bizonytalan volt a kérdésben, Trump kérésére ő megfontolná a dolgot.
2026. Március 21. 10:00, szombat | Belföld
Orbán Viktor: újítsuk meg a háborúellenes szövetséget!
"Tanulni kell az elmúlt négy év tapasztalataiból arról, hogyan maradtunk ki a háborúból" - mondta Orbán.
2026. Március 20. 15:00, péntek | Belföld
NAV: félmillióan hagyják bent a kedvezményt
2026. Március 20. 15:00, péntek | Belföld
Választás 2026 - Nézőpont: enyhén erősödik a Fidesz, nő a tábor aktivitása
A március 15-ei rendezvények után készült kutatás szerint a Fidesz-tábor aktivitása emelkedett, ezért a kormánypárt előnye enyhén növekedett a Tisza Párttal szemben - közölte a Nézőpont Intézet a Facebook-oldalán csütörtökön.
