Városlista
2026. május 5, kedd - Györgyi

Hírek

2018. Január 25. 21:36, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Emberölés miatt ítéltek el egy édesanyjáról nem gondoskodó férfit

Emberölés miatt ítéltek el egy édesanyjáról nem gondoskodó férfit

Emberölés miatt ítélt el a Miskolci Törvényszék egy miskolci férfit, aki nem gondoskodott idős, magatehetetlen édesanyjáról, ezért az asszony otthonában, magára hagyottan elhunyt

- közölte a bíróság az MTI-vel csütörtökön. A tájékoztatás szerint a férfi évek óta egy lakásban élt Miskolcon édesanyjával, akinél 2006-ban jelentkeztek először az agysorvadás tünetei. A vádlott észlelte, hogy anyja egyre rosszabb egészségi állapotban van, azonban nem vitte orvoshoz, és korábban szedett gyógyszereit sem íratta fel.

Az asszony a halálát megelőző két hónapban az ágyból nem kelt fel, orvost továbbra sem hívott hozzá a fia. A nő mozgásképtelenné vált, önállóan nem volt képes enni és inni sem, ennek ellenére fia több napra magára hagyta, amikor visszatért a lakásba édesanyját holtan találta.

A bíróság kimondta: a vádlottnak kötelessége lett volna édesanyjáról gondoskodni, hozzá orvost hívni, azonban ezt elmulasztotta, halála megfelelő gondozással, ápolással, táplálással elodázható lett volna.

A törvényszék a férfit különös kegyetlenséggel, védekezésre képtelen személy sérelmére elkövetett emberölés bűntette miatt 12 év fegyházbüntetésre ítélte. Az ítélet nem jogerős, a vádlott és védője enyhítésért fellebbezett. A büntetőper a Debreceni Ítélőtáblán folytatódik.

Címkék: emberölés, miskolc

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 05. 14:00, kedd | Belföld

A közlekedésfejlesztésre fordítható uniós források hazahozataláról tárgyal Brüsszelben Vitézy Dávid

A közlekedés- és infrastruktúrafejlesztésre fordítható európai uniós források minél gyorsabb hazahozataláról és felhasználásáról kezd tárgyalást a közlekedési és beruházási miniszteri poszt várományosa Brüsszelben

2026. Május 05. 11:00, kedd | Belföld

Magyar Péter: szabad tudomány nélkül nincs szabad ország

2026. Május 05. 09:00, kedd | Belföld

Radnai Márk: Balásy Gyula próbálja felmenteni magát, de semmi sem lesz elfelejtve

Balásy Gyula a NER multimilliárdosa elcsukló hangon próbálja felmenteni magát