Városlista
2026. február 3, kedd - Balázs

Hírek

2011. Szeptember 02. 14:17, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress

Emelkedhet a cigaretta és az alkohol jövedéki adója

Emelkedhet a cigaretta és az alkohol jövedéki adója

A kormányfő a helyzet komolyságára való tekintettel tegnap 11 közgazdásszal egyeztetett.

A hírek szerint Orbán Viktor sokat jegyzetelt a megbeszélés alatt, és a szakemberek arra bíztatták, hogy az idei költségvetésben keletkezett 100 milliárd forintos lyukat semmiképpen se a személyi jövedelemadó emelésével foltozza be a kormány. Jövedéki adóemelés és a szerencsejáték terhek emelkedése várható.

A miniszterelnök este a TV2-nek adott interjúban ezt a szándékot meg is erősítette. Demján Sándor nagyvállalkozó még a hét közepén javasolta a magasabb jövedelműeknél az úgynevezett szolidaritási adó bevezetését. Orbán Viktor az interjúban bejelentette, hogy ezt nem támogatja. Lesz adóemelés, de nem SZJA területen.

A tervek között szerepel a szerencsejáték adó, illetve a cigaretta és az alkohol jövedéki adójának emelése. Ehhez kapcsolódóan azt is bejelentette a kormányfő, hogy minden olyan kiadást leállítanak, amit nem feltétlenül muszáj az idén elvégezni, hanem ráér a megvalósítása 1-2 év múlva. További konkrétumok csak jövő szerdán a kétnapos kormányülést követően várhatók.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: adó

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 03. 07:16, kedd | Belföld

Orbán Viktor: az Európai Néppárt katonai szövetséget akar csinálni az unióból

A Tisza tartótisztjei a hétvégén Zágrábban jöttek össze. Itt két célt fogadtak el, ezt el is mondták: a vétójogot Európában meg kell szüntetni, az unióból pedig egy katonai szövetséget kell csinálni -