Hírek
2013. Február 05. 12:34, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Emmi: legalább 23 milliárddal több jut a felsőoktatásra idén
Az idén minimum 23 milliárddal forinttal több jut a felsőoktatásra, mint tavaly - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) kedden az MTI-vel.
A 2013-as költségvetési törvény ugyan 24 milliárd forinttal kevesebb forrást biztosít közvetlenül az intézményeknek, mint a 2012-es, ugyanakkor három területen 47 milliárd forintos többletforrást különítettek el - emlékeztettek.
Ebből 27 milliárd forint az állami és a magánszféra együttműködésében megvalósuló PPP-beruházások kiváltására, 10 milliárd forint az EU-s projektek önrészére, továbbá 10 milliárd az adósságkonszolidációra tervezett összeg.
Kitértek arra is, hogy a fentieken túl szeptembertől a korábban tervezettnél több hallgatót vehetnek fel a felsőoktatási intézmények, melyek a több hallgató után plusztámogatásra lesznek jogosultak.
A közleményben azt írták: "a kormány ellenfelei" az elmúlt évekre hivatkozva számolnak be arról, hogy az elmúlt 5-10 év távlatában hogyan csökkent a támogatás, azt azonban sosem teszik hozzá, hogy míg 2005-2006 fordulóján 424 ezer hallgató tanult a felsőoktatásban, addig mára ez a szám 330 ezer, ami nagyjából 25 százalékos csökkenést jelent. A tárca szerint a felsőoktatás rendszerének súlyos anomáliáját és fenntarthatatlanságát jelzi emellett az is, hogy figyelmen kívül hagyják a saját bevételek dinamikus növekedését - amely jelentős részben a pályázati forrásoknak köszönhető -, és "összességében képtelenek elszakadni a költségvetés folyamatos növelésének igényétől".
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 04. 23:00, kedd | Belföld
GENEZIS – Magyar Misztériumjáték
"Pillanatképek a magyar nemzet sok ezeréves történelméből.”
2026. Augusztus 04. 13:00, kedd | Belföld
Szeptember elején indul az Ide Buda! 1686 emlékév
A Budavári Önkormányzat Ide Buda! 1686 elnevezéssel indít emlékévet Buda visszafoglalásának 340. évfordulója alkalmából.
2026. Augusztus 04. 10:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: Hamarosan kezdődik a zalaszentiváni deltavágány építése
A zalaszentiváni deltavágány és az új megálló kivitelezésével elkezdődik a közvetlen vasúti kapcsolat építése Szombathely és Zalaegerszeg között - közölte közösségi oldalán hétfőn Vitézy Dávid.
