Városlista
2026. augusztus 4, kedd - Domonkos

Hírek

2020. Június 25. 15:08, csütörtök | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

Évente 80 ezer családot érint a csecsemőgondozási díj

Évente 80 ezer családot érint a csecsemőgondozási díj

Mintegy 80 ezer családot érint évente a csecsemőgondozási díj - mondta Beneda Attila családpolitikáért felelős helyettes államtitkár csütörtök reggel az M1 csatornán.

A helyettes államtitkár elmondta, a korábbi 70 százalékról a bruttó fizetés 100 százalékára emelkedik jövő július 1-jétől a csecsemőgondozási díj (csed) összege.

Ez azt jelenti, hogy a gyerek megszületését követő hat hónapban jobb anyagi körülmények közé kerül a család, mint azt megelőzően volt, ugyanis a csed után csak személyi jövedelemadót kell megfizetni, nyugdíjjárulékot és társadalombiztosítási járulékot nem - mondta.

Hozzátette, mindez évente mintegy 28 milliárd forintjába kerül a költségvetésnek.

Kiemelte, hogy emellett továbbra is igénybe lehet venni a családi adókedvezményt és a fiatal házasoknak szóló adókedvezményt.

Az adatok szerint 40 éve nem volt olyan magas a házasodási kedv, mint az elmúlt hónapokban, ami azt jelenti, hogy még a koronavírus-járvány sem vetetett vissza ezt a hajlandóságot. Márpedig éppen az a kormány célja, hogy növelje a fiatalok házasodási és gyermekvállalási kedvét - mondta Beneda Attila.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 04. 13:00, kedd | Belföld

Szeptember elején indul az Ide Buda! 1686 emlékév

A Budavári Önkormányzat Ide Buda! 1686 elnevezéssel indít emlékévet Buda visszafoglalásának 340. évfordulója alkalmából.

2026. Augusztus 04. 10:00, kedd | Belföld

Vitézy Dávid: Hamarosan kezdődik a zalaszentiváni deltavágány építése

A zalaszentiváni deltavágány és az új megálló kivitelezésével elkezdődik a közvetlen vasúti kapcsolat építése Szombathely és Zalaegerszeg között - közölte közösségi oldalán hétfőn Vitézy Dávid.

2026. Augusztus 04. 07:47, kedd | Belföld

BKK: fejlesztések kezdődnek a Nagykörút teljes megújulásáig

2026. Augusztus 04. 07:00, kedd | Belföld

Új műsorvezetőkkel és főszerkesztővel indul az M1 Híradó augusztus második felében

Új műsorvezetőkkel és főszerkesztővel indul az M1 Híradó augusztus második felében - közölte a Duna Médiaszolgáltató Zrt. Sajtó és Marketing Irodája hétfőn az MTI-vel.