Hírek
2019. Július 05. 07:47, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Extrém UV-B-sugárzás várható
Pénteken extrém UV-B-sugárzás várható – hívta fel a figyelmet az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtökön.
Az MTI-hez eljuttatott figyelmeztetésük szerint az UV-B-sugárzás elérheti a 8.0-as értéket. Ilyenkor normál bőrtípusnál már 15-20 perc napon tartózkodás után is bőrpír keletkezhet.
Azt kérik, fokozottan védekezzenek a napsugárzás által okozott leégés ellen. Ha lehetséges napközben 11 és 15 óra között kerüljék a napozást. Vállat takaró póló, szalmakalap, illetve fényvédő krém használata
mindenképpen javasolt - írta a meteorológiai szolgálat, hozzátéve: a várható UV-B értékek területi eloszlása megtekinthető a www.met.hu/idojaras/humanmeteorologia/uv-b weboldalon.
Az előrejelzés szerint pénteken a legalacsonyabb hőmérséklet általában 11 és 17 fok között alakul, de a hidegre hajlamos helyeken ennél alacsonyabb értékeket is mérhetnek. A legmagasabb hőmérséklet 28 és 33 fok között várható.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 04. 23:00, kedd | Belföld
GENEZIS – Magyar Misztériumjáték
"Pillanatképek a magyar nemzet sok ezeréves történelméből.”
2026. Augusztus 04. 13:00, kedd | Belföld
Szeptember elején indul az Ide Buda! 1686 emlékév
A Budavári Önkormányzat Ide Buda! 1686 elnevezéssel indít emlékévet Buda visszafoglalásának 340. évfordulója alkalmából.
2026. Augusztus 04. 10:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: Hamarosan kezdődik a zalaszentiváni deltavágány építése
A zalaszentiváni deltavágány és az új megálló kivitelezésével elkezdődik a közvetlen vasúti kapcsolat építése Szombathely és Zalaegerszeg között - közölte közösségi oldalán hétfőn Vitézy Dávid.
