Városlista
2025. május 22, csütörtök - Júlia, Rita

Hírek

2020. Május 27. 06:56, szerda | Belföld
Forrás: infovárosok

Fegyveres emberrablás történt Szabolcsban - VIDEÓ

Fegyveres emberrablás történt Szabolcsban - VIDEÓ

Fegyveresen elkövetett személyi szabadság megsértése és magánlaksértés megalapozott gyanúja miatt folytat büntetőeljárást a 35 éves, nyírábrányi V. M. ellen a rendőrség.

A rendőrségre egy nyírmihálydi asszony tett bejelentést május 17-én hajnalban, mely szerint egy arcát maszkkal eltakaró férfi, akinek vélhetően fegyvere is volt, rájuk tört a házukban, és erőszakkal magával vitte a 24 éves lányát. A nő hiába ellenkezett, a férfi kirángatta az ágyából és a házból, ezután egy autóba tuszkolta és elhajtott.

A nyomozók rövid időn belül megállapították, hogy a nőt korábbi élettársa vihette magával. A szabolcsi rendőrök – mivel felmerült, hogy az elkövetőnek fegyvere van – az elfogáshoz a Terrorelhárítási Központ (TEK) segítségét kérték, akik a feltételezett elkövetőt hétfőn Turán elfogták.

A férfit a rendőrök előállították, és gyanúsítotti kihallgatását követően őrizetbe vették. A rendőrök az elfogás helyszínén az akarata ellenére elhurcolt nőt is megtalálták, őt sértetlenül hazavitték. A rendőrség kezdeményezte a gyanúsított letartóztatásának indítványozását.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld

A Hortobágyról telepítenek vissza vadlovakat Kazahsztánba

A Hortobágyról telepítenek vissza Przewalski-vadlovakat Kazahsztánba, az Altin Dala rezervátumba június folyamán

2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld

Háborúellenes költségvetésnek nevezte el Nagy Márton a jövő évi büdzsét

Háborúellenes költségvetésnek nevezte a 2026-os költségvetést a nemzetgazdasági miniszter a törvényjavaslat szerdai általános vitájában az Országgyűlésben.

2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a türk országok szerepe Magyarország energiaellátásában kulcsfontosságú

A türk országok szerepe Magyarország energiaellátásában kulcsfontosságú, ha olcsó energiát szeretnénk, ahhoz barátok kellenek, nem ellenségek - jelentette ki a miniszterelnök a Facebook-oldalán szerdán.

2025. Május 21. 07:30, szerda | Belföld

Hosszú távú járatok teljesítésére képes repülőt vett át a Wizz Air

Átvette első, hosszú távú járatok teljesítésére képes Airbus-repülőjét a gyártótól a Wizz Air – közölte a légitársaság kedden az MTI-vel.