Hírek
2020. December 01. 17:09, kedd |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Felborult hajójába kapaszkodva találtak rá a napok óta eltűnt férfira
Felborult hajójába kapaszkodva találtak rá a napok óta eltűnt floridai férfira.
A 62 éves Stuart Bee péntek délután indult útnak 10 méteres hajójával Cape Canaveral kikötőjéből. A hatóságokat szombaton értesítették, miután a férfi nem tért vissza - írja a BBC.com.
Végül egy arra haladó konténerhajó talált rá a város partjaitól mintegy 138 kilométer távolságra. Az Angeles nevet viselő hajó legénysége mentőövet dobott a férfinak és értesítették az amerikai partiőrséget, hogy segítsenek a mentésben.
David Mecallef, a parti őrség szóvivője a helyi sajtónak elmondta, hogy a floridai Stuart Bee úgy döntött, egy-két éjszakát a hajóján fog tölteni. Szombatra virradó éjszaka arra ébredt, hogy kabinját elárasztotta a víz. A hajó gyorsan süllyedt, a víz a férfit kilökte az első ablakon. Az elsüllyedő hajó kiálló orrába kapaszkodva talált rá a konténerhajó nem sokkal vasárnap napfelkelte után.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 03. 07:22, kedd | Külföld
Donald Trump: India beleegyezett, hogy leállítja az orosz kőolaj vásárlását
Donald Trump amerikai elnök szerint India miniszterelnöke hétfői telefonbeszélgetésük során beleegyezett az orosz kőolaj vásárlásának leállításába, és helyette több energiahordozót szerez be az Egyesült Államokból.
2026. Február 02. 10:00, hétfő | Külföld
Donald Trump: Venezuela komoly bevételhez jut majd az Egyesült Államok révén eladott, onnan szármaszó kőolajból
Venezuela komoly bevételhez jut majd az Egyesült Államok révén eladott, onnan szármaszó kőolajból, de a bevételen megosztozik a két ország – jelentette ki Donald Trump amerikai elnök vasárnap.
2026. Január 30. 07:06, péntek | Külföld
Donald Trump: az orosz elnök beleegyezett abba, hogy egy hétig nem löveti Kijevet a hideg idő miatt
Vlagyimir Putyin orosz elnök beleegyezett abba, hogy egy hétig nem löveti Kijevet a hideg időjárásra tekintettel - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök.

