Városlista
2026. március 21, szombat - Benedek, Bence, Miklós

Hírek

2017. Április 19. 05:00, szerda | Belföld
Forrás: mti

Feloldották a tűzgyújtási tilalmat

Feloldották a tűzgyújtási tilalmat

Feloldotta a földművelésügyi miniszter április 18-tól az erdőkre és fásításokra, valamint az erdők és fásítások melletti területekre március 3-tól elrendelt általános tűzgyújtási tilalmat, közölte a szaktárca az MTI-vel.

A miniszter a közleményben felhívja a lakosság és a kirándulók figyelmét, hogy erdőben csak a kijelölt és kiépített tűzrakó helyen, szélcsendes időben szabad tüzet gyújtani. A tüzet nem szabad felügyelet nélkül hagyni, távozás után pedig minden esetben gondoskodni kell az eloltásáról. Az erdőn kívüli és a lakott területeken történő tűzgyújtásnál is minden esetben fokozott figyelemmel kell eljárni, mert a tűz felügyelet nélkül könnyen továbbterjedhet és súlyos károkkal járó közvetlen tűzeset forrása lehet - figyelmeztet.

Az erdőtüzek megelőzésével kapcsolatos további hasznos tudnivalókról az www.erdotuz.hu oldalon is tájékozódni lehet.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 21. 11:00, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: nem küldünk magyar katonákat a Közel-Keletre

Gulyás Gergely bizonytalan volt a kérdésben, Trump kérésére ő megfontolná a dolgot.

2026. Március 21. 10:00, szombat | Belföld

Orbán Viktor: újítsuk meg a háborúellenes szövetséget!

"Tanulni kell az elmúlt négy év tapasztalataiból arról, hogyan maradtunk ki a háborúból" - mondta Orbán.

2026. Március 20. 15:00, péntek | Belföld

NAV: félmillióan hagyják bent a kedvezményt

2026. Március 20. 15:00, péntek | Belföld

Választás 2026 - Nézőpont: enyhén erősödik a Fidesz, nő a tábor aktivitása

A március 15-ei rendezvények után készült kutatás szerint a Fidesz-tábor aktivitása emelkedett, ezért a kormánypárt előnye enyhén növekedett a Tisza Párttal szemben - közölte a Nézőpont Intézet a Facebook-oldalán csütörtökön.