Hírek
2011. Július 03. 07:41, vasárnap |
Belföld
Forrás: OrientPress
Fogynak a középiskolások

152 ezer diák férőhelyből 56 ezer maradt üresen az általános középfokú beiskolázás során – a rendkívüli felvételi eljáráson pedig tizenhatszor annyi státusz volt, ahány jelentkező –derül ki az Oktatási Hivatal adataiból. A csö
A középiskolások eltűnéséről a Magyar Nemzet számolt be, hivatkozva a hivatal tájékoztatására. A napilap szerint diákhiány mára akkora, hogy az iskolák egy részének működését veszélyezteti, és az intézmények egy részének bezárása is szükségszerű lehet.
A már az iskolák létét veszélyeztető hiány lépésről lépésre alakult ki az elmúlt időszakban: tíz év alatt több mint 30 százalékkal csökkent a jelentkezők száma, és most a férőhelyek alig 45,3 százalékát tudták betölteni. A gimnáziumokban 10 ezer, a szakközépiskolákban 17 530, a szakiskolákban pedig 28 581 férőhely maradt üresen – írja az újság.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld
Háborúellenes költségvetésnek nevezte el Nagy Márton a jövő évi büdzsét
Háborúellenes költségvetésnek nevezte a 2026-os költségvetést a nemzetgazdasági miniszter a törvényjavaslat szerdai általános vitájában az Országgyűlésben.
2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a türk országok szerepe Magyarország energiaellátásában kulcsfontosságú
A türk országok szerepe Magyarország energiaellátásában kulcsfontosságú, ha olcsó energiát szeretnénk, ahhoz barátok kellenek, nem ellenségek - jelentette ki a miniszterelnök a Facebook-oldalán szerdán.
2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld
A Hortobágyról telepítenek vissza vadlovakat Kazahsztánba
A Hortobágyról telepítenek vissza Przewalski-vadlovakat Kazahsztánba, az Altin Dala rezervátumba június folyamán
2025. Május 21. 07:30, szerda | Belföld
Hosszú távú járatok teljesítésére képes repülőt vett át a Wizz Air
Átvette első, hosszú távú járatok teljesítésére képes Airbus-repülőjét a gyártótól a Wizz Air – közölte a légitársaság kedden az MTI-vel.