Hírek
2021. Május 30. 17:08, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Folyamatosak a gyerekek biztonságát szolgáló fogyasztóvédelmi ellenőrzések

Folyamatosak a gyerekek biztonságát szolgáló fogyasztóvédelmi ellenőrzések, a gyereknaphoz időzítve idén is célzott laboratóriumi vizsgálatokat végzett a fogyasztóvédelem
- közölte Facebook-oldalán az Innovációs és Technológiai Minisztérium parlamenti államtitkára vasárnap, a gyermeknapon.
Schanda Tamás a közösségi oldalára feltöltött videóban azt mondta, hogy idén eddig több mint 140 ezer babát és plüssfigurát ellenőriztek a vámhatáron, és mintegy 350 termék árusítását nem engedélyezték.
Az idei célzott vizsgálatokban 41 játékot ellenőriztek, amelyeknek mintegy felét, 20 terméket ki kellett vonni a forgalomból, mert egészségre veszélyes összetevőt tartalmaztak vagy az apró részek fulladást okozhattak volna - ismertette.
Hozzátette: az ellenőrzött 38-féle, három év alattiaknak szánt gyermekgondozási termékek közül csak egy cumitartó nem felelt meg az előírásoknak, a "nyunyókákat" pedig kivétel nélkül megfelelőnek találták a szakemberek.
A vizsgálatban a hazai gyártók termékei mind biztonságosak voltak - emelte ki az államtitkár, aki szerint ez azt bizonyítja, hogy megéri magyar terméket venni.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld
Háborúellenes költségvetésnek nevezte el Nagy Márton a jövő évi büdzsét
Háborúellenes költségvetésnek nevezte a 2026-os költségvetést a nemzetgazdasági miniszter a törvényjavaslat szerdai általános vitájában az Országgyűlésben.
2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a türk országok szerepe Magyarország energiaellátásában kulcsfontosságú
A türk országok szerepe Magyarország energiaellátásában kulcsfontosságú, ha olcsó energiát szeretnénk, ahhoz barátok kellenek, nem ellenségek - jelentette ki a miniszterelnök a Facebook-oldalán szerdán.
2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld
A Hortobágyról telepítenek vissza vadlovakat Kazahsztánba
A Hortobágyról telepítenek vissza Przewalski-vadlovakat Kazahsztánba, az Altin Dala rezervátumba június folyamán
2025. Május 21. 07:30, szerda | Belföld
Hosszú távú járatok teljesítésére képes repülőt vett át a Wizz Air
Átvette első, hosszú távú járatok teljesítésére képes Airbus-repülőjét a gyártótól a Wizz Air – közölte a légitársaság kedden az MTI-vel.