Városlista
2026. február 3, kedd - Balázs

Hírek

2011. November 16. 14:08, szerda | Belföld
Forrás: mno.hu/MTI

Gödörben az építőipar

Gödörben az építőipar

Az építőipari termelés volumene szeptemberben 12 százalékkal volt kisebb, mint egy évvel azelőtt.

A nagyberuházások hiánya és a lakásépítések visszaesése következtében felgyorsult az épületek építésének csökkenése – közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) szerdán az MTI-vel.

A közlemény szerint szeptember végén a jövőbeni építési munkákra vonatkozó, megkötött szerződések volumene mintegy 40 százalékkal alacsonyabb volt az egy évvel korábbinál.

Az építőipar termelői árai 2011 harmadik negyedévében az előző év azonos időszakához viszonyítva 1,8 százalékkal emelkedtek.

A közlemény szerint az idén szeptemberben az építőipari termelés volumene munkanaptényezővel kiigazítva is 12 százalékkal csökkent az egy évvel korábbihoz képest. Szezonálisan kiigazítva a termelés az előző havinál 2 százalékkal volt kisebb.

Az év első kilenc hónapjában a termelés 10,6 százalékkal maradt el a 2010 azonos időszakitól – tájékoztatott a KSH.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 03. 07:16, kedd | Belföld

Orbán Viktor: az Európai Néppárt katonai szövetséget akar csinálni az unióból

A Tisza tartótisztjei a hétvégén Zágrábban jöttek össze. Itt két célt fogadtak el, ezt el is mondták: a vétójogot Európában meg kell szüntetni, az unióból pedig egy katonai szövetséget kell csinálni -