Hírek
2021. Március 29. 15:00, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Hétfőn elérhetjük a 2 millió oltást
A miniszterelnök szerint jó esély van arra, hogy hétfőn a koronavírus ellen beoltottak száma elérje a 2 milliót Magyarországon.
Orbán Viktor egy a Facebook-oldalára feltöltött videóban az oltás felvételére biztatta a pedagógusokat.
"Az oltás jól halad, a mai napon jó esélyünk van arra, hogy elérjük a kétmillió oltásszámot" - mondta Orbán Viktor a felvételen.
A miniszterelnök hangsúlyozta: virágvasárnap hétvégéjén is folytatta Magyarország a küzdelmet a koronavírussal szemben. "Orvosaink és ápolónőink állták a sarat, a magyar egészségügy bírta a terhelést" - fogalmazott, és köszönetet mondott a "hétvégi erőfeszítésekért is".
A kormányfő felhívta a figyelmet arra: új hír, hogy a pedagógusokat sikerül előrevenni az oltási sorrendben, ehhez pedig az kell, hogy hétfő éjfélig regisztráljanak. Arra kérte a pedagógusokat: vegyék fel az oltást, hogy minél hamarabb újraindíthassák az óvodákat és az iskolákat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 05. 14:00, kedd | Belföld
A közlekedésfejlesztésre fordítható uniós források hazahozataláról tárgyal Brüsszelben Vitézy Dávid
A közlekedés- és infrastruktúrafejlesztésre fordítható európai uniós források minél gyorsabb hazahozataláról és felhasználásáról kezd tárgyalást a közlekedési és beruházási miniszteri poszt várományosa Brüsszelben
2026. Május 05. 13:00, kedd | Belföld
Tarr Zoltán: újra nyitva áll Európa a magyar fiatalok előtt
2026. Május 05. 11:00, kedd | Belföld
Magyar Péter: szabad tudomány nélkül nincs szabad ország
2026. Május 05. 09:00, kedd | Belföld
Radnai Márk: Balásy Gyula próbálja felmenteni magát, de semmi sem lesz elfelejtve
Balásy Gyula a NER multimilliárdosa elcsukló hangon próbálja felmenteni magát

