Hírek
2021. Június 28. 16:04, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Húsz vádlottat ítéltek el embercsempészés miatt Szegeden és Makón

Húsz vádlottat ítéltek el több ügyben embercsempészés bűntette miatt Szegeden és Makón - tájékoztatta a Szegedi Törvényszék szóvivője hétfőn az MTI-t.
Horváth-Tóth Imola közölte, a Szegedi Járásbíróság a több éve folyó eljárásban 18 vádlottat ítélt szabadságvesztésre embercsempészés bűntette miatt. A magyar állampolgárságú vádlottak hosszabb időre szervezett, összehangoltan működő embercsempészéssel foglalkozó bűnszervezetet hoztak létre, amelynek célja az volt, hogy segítséget nyújtsanak harmadik országbeli állampolgároknak a zöld határon történő átjuttatásához, és az Európai Unió tagállamaiba történő szállításához. A bűnszervezet tagjait a bíróság - nem jogerősen - kettő év és kilenc év közötti fegyházbüntetéssel sújtotta.
A Makói Járásbíróság előkészítő ülésen ítélte el embercsempészés miatt azt a török kamionsofőrt, aki Romániában vett föl teherautója rakterébe 33 szír és török állampolgárt tavaly decemberben. A vádlott a migránsokat Magyarországon keresztül az Európai Unió más tagállamába akarta szállítani, de a magyar határellenőrzés során megtalálták őket. A bíróság a vádlottal szemben kettő és fél év börtönbüntetést szabott ki és négy évre kiutasította Magyarország területéről. Az ügyész súlyosításért bejelentett fellebbezése miatt az ítélet nem jogerős.
A Szegedi Törvényszék másodfokú tanácsa jogerősen egy év szabadságvesztést és hat év Magyarország területéről kiutasítást szabott ki azzal a szerb vádlottal szemben, aki szervezőként közreműködött abban, hogy 14 harmadik országbeli állampolgár illegálisan átlépje a szerb-magyar államhatárt 2014 májusában - tudatta a bíró.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld
Háborúellenes költségvetésnek nevezte el Nagy Márton a jövő évi büdzsét
Háborúellenes költségvetésnek nevezte a 2026-os költségvetést a nemzetgazdasági miniszter a törvényjavaslat szerdai általános vitájában az Országgyűlésben.
2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a türk országok szerepe Magyarország energiaellátásában kulcsfontosságú
A türk országok szerepe Magyarország energiaellátásában kulcsfontosságú, ha olcsó energiát szeretnénk, ahhoz barátok kellenek, nem ellenségek - jelentette ki a miniszterelnök a Facebook-oldalán szerdán.
2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld
A Hortobágyról telepítenek vissza vadlovakat Kazahsztánba
A Hortobágyról telepítenek vissza Przewalski-vadlovakat Kazahsztánba, az Altin Dala rezervátumba június folyamán
2025. Május 21. 07:30, szerda | Belföld
Hosszú távú járatok teljesítésére képes repülőt vett át a Wizz Air
Átvette első, hosszú távú járatok teljesítésére képes Airbus-repülőjét a gyártótól a Wizz Air – közölte a légitársaság kedden az MTI-vel.