Hírek
2023. Február 21. 09:17, kedd |
Belföld
Forrás: Rendőrség
Illegális rókacsapdát állított fel a kertjénél, állatkínzás miatt kell felelnie
Állatkínzás vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folyt büntetőeljárás a Balatonfüredi Rendőrkapitányságon egy 77 éves helyi lakossal szemben.
Az eljárás adatai alapján a férfi 2022 októberében a gyümölcsös kertjénél engedély nélkül elhelyezett egy úgynevezett „hattyúnyak” csapdát, mellyel elejtett egy rókát. Egy arrajáró észrevette a csapdában vergődő állatot, majd próbálta kiszabadítani, azonban a róka elpusztult. Az illegális eszközt használó férfit a nyomozók gyanúsítottként kihallgatták.
A Balatonfüredi Rendőrkapitányság a nyomozás vizsgálati szakaszában a szükséges eljárási cselekményeket elvégezte, és az ügyben keletkezett iratokat átadta az illetékes ügyészségnek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 05. 14:00, kedd | Belföld
A közlekedésfejlesztésre fordítható uniós források hazahozataláról tárgyal Brüsszelben Vitézy Dávid
A közlekedés- és infrastruktúrafejlesztésre fordítható európai uniós források minél gyorsabb hazahozataláról és felhasználásáról kezd tárgyalást a közlekedési és beruházási miniszteri poszt várományosa Brüsszelben
2026. Május 05. 13:00, kedd | Belföld
Tarr Zoltán: újra nyitva áll Európa a magyar fiatalok előtt
2026. Május 05. 11:00, kedd | Belföld
Magyar Péter: szabad tudomány nélkül nincs szabad ország
2026. Május 05. 09:00, kedd | Belföld
Radnai Márk: Balásy Gyula próbálja felmenteni magát, de semmi sem lesz elfelejtve
Balásy Gyula a NER multimilliárdosa elcsukló hangon próbálja felmenteni magát

