Hírek
2011. November 15. 14:10, kedd |
Külföld
Forrás: mno.hu/MTI
Interjút adott a fejbe lőtt képviselőnő - VIDEÓ

Ha csak egyszerű, hiányos és gyakran a férje által befejezett mondatokban is, de interjút adott az ABC televíziónak Gabrielle Giffords demokrata párti képviselőnő.
Bő tíz hónappal ezelőtt lőtte fejbe egy zavarodott támadó az arizonai Tucsonban.
„Jobban” – jelentette ki Giffords a hétfő este levetített interjúban arra a kérdésre, hogy vissza kíván-e térni a washingtoni képviselőházba, ami a férj, Mark Kelly volt űrhajós tolmácsolásában azt jelentette: „jobban kell lennem ahhoz, hogy eldöntsem, visszatérhetek-e”. Egy korábbi, orvosi segítséggel elvégzett beszédgyakorlatáról készült felvételen viszont az volt látható, hogy a politikus asszony olyan hangsúllyal ejtette ki a „visszatérni” szót, hogy abból egyértelműen kiderült a bizakodás. Gabrielle Giffordsnak legkésőbb májusban kell döntenie arról, hogy a 2012-es választásokon újból harcba kíván-e szállni egy politikai pozícióért.
„Elég jól…, nehéz…, erős, erős, erős” – mondta a hogylétéről szólva a képviselőnő. „Afrika” – jelentette ki, amikor azt a kérdést kapta, hogy mire gondol most. Mark Kelly elmagyarázta, hogy egy afrikai vakációt terveznek.
Noha a mosolygósnak és energikusnak bemutatott Gabrielle Giffords a kíméletesen megválogatott televíziós felvételek tanúsága szerint is csak árnyéka hajdani önmagának, a Diane Sawyer által elkészített beszélgetés közben az ABC bemutatta a képviselőnő csodával határos felépülésének a nagyközönség által eddig sohasem látott stádiumait.
Az adásból kiderült, hogy Giffords, akinek beszédközpontja súlyosan megsérült az agy bal féltekéjében, zeneterápia és hihetetlen akaraterő segítségével tanulta meg helyettesíteni a megsemmisült idegpályákat és lett képes újból verbálisan kommunikálni. A bemutatott felvételeken úgy tűnt, hogy a képviselőnő képes az asszociációkra, az általa kimondott beszédelemek összhangban állnak a beszélgetés lényegével. Gabrielle Giffords kérdésekre válaszolva elmondta, hogy egyáltalán nem emlékszik a támadás napjára, csak az előzőre. Mint mondta, nem haragszik a támadójára. „(Ilyen az) élet” – mondta.
A 2011. január 8-án elkövetett merényletben hatan életüket vesztették, és Giffords mellett 12 másik ember is megsebesült. A skizofrén elkövetőt, a 23 éves Jared Lee Loughnert bírói utasítás alapján jelenleg nyolc hónapos kényszergyógykezelésnek vetik alá, mert elmeorvosi szakvélemény szerint ismét beszámíthatóvá lehet tenni, hogy alkalmassá váljon egy ellene irányuló bírósági tárgyalásra.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 06. 20:00, vasárnap | Külföld
A szlovének több mint fele Horvátországban nyaralna az idén
A szlovének 71 százaléka tervez nyaralást az idén, és a válaszadók több mint fele Horvátországban üdülne - derült ki a Mediana közvélemény-kutató felmérésének vasárnap nyilvánosságra hozott eredményéből
2025. Július 06. 15:00, vasárnap | Külföld
Kína dömpingellenes intézkedéseket vezet be az unióból importált borpárlatokra
A kínai kereskedelmi minisztérium pénteken dömpingellenes intézkedéseket jelentett be az Európai Unióból származó borpárlatokra, mindezt az Európai Bizottsággal zajló kereskedelmi vita közepette.
2025. Július 04. 21:48, péntek | Külföld
Áram nélkül maradt pénteken délelőtt Csehország jelentős része
Áram nélkül maradt péntek délelőtt és kora délután Csehország jelentős része - közölte az országos villamos hálózatot felügyelő vállalat (CEPS).
2025. Július 04. 20:15, péntek | Külföld
Illegális bevándorlás - Donald Trump: a mezőgazdaságban dolgozó migránsokkal kivételt lehet tenni a kitoloncolások alól
Donald Trump kivételt helyezett kilátásba a mezőgazdasági vállalkozásoknál dolgozó migránsok esetében a kitoloncolások alól - az elnök ezt a szándékát Ohio államban tartott ünnepi beszédében jelezte.