Városlista
2025. május 23, péntek - Dezső

Hírek

2019. Szeptember 02. 13:01, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Ismét lesz országos Retro Véradás

Ismét lesz országos Retro Véradás

Ismét megtartja Retro Véradás elnevezésű programját szeptember 7-én az Országos Vérellátó Szolgálat (OVSZ); az immár hagyományosnak számító rendezvényre országszerte hat helyszínen várják a véradókat.

Mint írták, a Retro Véradást 11. alkalommal rendezi meg szombaton az OVSZ, célja pedig, hogy minél szélesebb körben felhívják a figyelmet a véradás fontosságára. A sör-virsli menü mellett további finomságokkal és ajándékokkal kedveskednek a véradóknak – írták.

Budapesten – új helyszínen, a Vérmezőn – várják a segíteni akarókat, míg vidéken a szegedi, a pécsi, a debreceni, a győri és a miskolci területi vérellátóban lehet majd vért adni.

Címkék: retro, véradás

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld

A Hortobágyról telepítenek vissza vadlovakat Kazahsztánba

A Hortobágyról telepítenek vissza Przewalski-vadlovakat Kazahsztánba, az Altin Dala rezervátumba június folyamán

2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld

Háborúellenes költségvetésnek nevezte el Nagy Márton a jövő évi büdzsét

Háborúellenes költségvetésnek nevezte a 2026-os költségvetést a nemzetgazdasági miniszter a törvényjavaslat szerdai általános vitájában az Országgyűlésben.

2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a türk országok szerepe Magyarország energiaellátásában kulcsfontosságú

A türk országok szerepe Magyarország energiaellátásában kulcsfontosságú, ha olcsó energiát szeretnénk, ahhoz barátok kellenek, nem ellenségek - jelentette ki a miniszterelnök a Facebook-oldalán szerdán.

2025. Május 21. 07:30, szerda | Belföld

Hosszú távú járatok teljesítésére képes repülőt vett át a Wizz Air

Átvette első, hosszú távú járatok teljesítésére képes Airbus-repülőjét a gyártótól a Wizz Air – közölte a légitársaság kedden az MTI-vel.