Hírek
2011. Július 16. 14:25, szombat |
Belföld
Forrás: OrientPress
Isten óvd a svájci frank hiteleseket! - 236 Ft

Egy pillanatig a 236 forintot is érintette péntek délután a svájci frankkal szembeni árfolyam.
Amíg az európai adósságválságra és az amerikai adósságplafon emelésére nincs megoldás, addig a frank tovább erősödhet. Elemzők szerint ebben az esetben is egyértelmű 'lufiról' van szó.
A svájci frank önmagában nem egy 'értelmes' befektetési forma. A menedékdevizának tekintet eszköz ugyanis 0,25 és 0,5 százalék közötti hozamot ígér, de ezenkívül semmi mást, ha pedig a piaci trend megváltozik, akkor az eddigi frankvásárlók nagyot veszíthetnek.
Svájci frankért a nemzetközi piacon nem lehet például aranyat, vagy éppen olajat, esetleg gázt vásárolni. Kizárólag az árfolyam emelkedéséből lehet profitálni, azt pedig a korábban Magyarországon, Lengyelországban, Ausztriában vagy éppen Csehországban elterjedt svájci frank alapú hitelek hajtják felfelé. Új kölcsön folyósítások gyakorlatilag nincsenek, a meglévőket viszont jelentős részében törlesztik, ez pedig automatikusan frankvásárlásokat generál.
Rossz hír a devizahiteleseknek, hogy vélhetően jó pár hónapig ezen a szinten leget a svájci frank forinttal szembeni árfolyama, és a jelenlegi adósságválságban 1-2 éven belül van arra reális esély, hogy újra 200 Ft alá menjen az árfolyam. A korábbi 140-150 Forintos árfolyam elérésére azonban jelenleg illúziónak tűnik. Vélhetően a mostani árfolyamszintek mellett annak ellenére sokan választják majd a kormány által kezdeményezett árfolyamrögzítést, hogy csak pár évre eltolják a fizetési problémát, amely 3 év múlva kamatostul jöhet ismét vissza.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 30. 07:32, szerda | Belföld
Lázár János: minden HÉV-vonalat felújít a kormány
A kormány tervezi valamennyi HÉV-vonal felújítását, a munkálatokat pedig a szentendrei HÉV-vel kezdik, ahol sor kerül a teljes pálya, valamennyi állomás és az összes szerelvény rekonstrukciójára
2025. Július 29. 07:42, kedd | Belföld
Orbán Viktor: a lehető legkorábbi időponttal kell számolni a jövő évi választások kapcsán
A lehető legkorábbi dátummal kell számolni a jövő évi parlamenti választásokra való felkészülés során - mondta Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke hétfőn a Harcosok órája címmel frissen indult online műsorban.
2025. Július 29. 07:41, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: az amerikai beruházások ellensúlyozzák az Európai Bizottság által okozott károkat
2025. Július 29. 07:37, kedd | Belföld
Ősszel élelmiszer-utalványt kapnak a nyugdíjasok
A kormány kihirdette a nyugdíjasok élelmiszer-utalványát biztosító rendeletet - közölte a Kormányzati Tájékoztatási Központ (KTK) hétfőn az MTI-vel.