Városlista
2026. május 5, kedd - Györgyi

Hírek

2012. Május 17. 07:05, csütörtök | Belföld
Forrás: OrientPress

Izomfájdalmak ellen is jó a marihuána

Izomfájdalmak ellen is jó a marihuána

A szklerózis multiplexben (MS) szenvedő emberek régóta mondják, hogy a marihuána használata segít enyhíteni izomfájdalmakat és a görcsöket.

Egy új klinikai kísérlet is azt mutatja, ez nem csupán mendemonda. A tanulmányban 30, görcsös izmokkal élő MS-páciens vett részt. Pár nap mariuhána fogyasztás után a páciensek némi enyhülésről számoltak be.

A kutatók azt mondják: nem biztos, hogy a marihuána szívása a mellékhatásai miatt valóban megéri.

Néhány MS-beteg a tünetek kezelésére már használja a marihuánát, így az izomgörcsök enyhítésére is, amikor a láb és a kar izmai fájdalmasan megfeszülnek.

A leírtak hátterében tudományos magyarázat is áll. A test természetes endokannabinoidot termel, olyan anyagot, mely a marihuánában is megtalálható. Tanulmányok azt feltételezik, hogy a sejtjeinken található kannabinoid receptorok segítenek szabályozni az izom görcsösségét - olvasható a Fox News oldalán.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 05. 09:00, kedd | Belföld

Radnai Márk: Balásy Gyula próbálja felmenteni magát, de semmi sem lesz elfelejtve

Balásy Gyula a NER multimilliárdosa elcsukló hangon próbálja felmenteni magát

2026. Május 05. 07:39, kedd | Belföld

Érettségi - Pedagógusok: a korábbiaknál nehezebb volt az idei magyar írásbeli

Az elmúlt évek vizsgáinál nehezebbnek ítélték a hétfői magyar nyelv és irodalom írásbeli érettségi feladatait az MTI-nek nyilatkozó középiskolai tanárok.

2026. Május 05. 07:31, kedd | Belföld

Kontroll-interjú: Balásy Gyula ingyen felajánlotta az államnak a médiacégeit

Balásy Gyula médiavállalkozó lemond valamennyi rendezvényszervező, kommunikációs és médiacégében birtokolt tulajdonrészéről, azokat felajánlja az állam részére.