Városlista
2026. február 26, csütörtök - Edina

Hírek

2012. Június 21. 05:00, csütörtök | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Újabb kötelezettségszegési eljárást indíthat az EU Magyarország ellen?

Újabb kötelezettségszegési eljárást indíthat az EU Magyarország ellen?

A Magyar Nemzet információi szerint a napokban, de legkésőbb jövő héten újabb kötelezettségszegési eljárásokat indíthat az Európai Bizottság Magyarországgal szemben.

Ezúttal a 2010-ben bevezetett ágazati különadók, valamint a cafetéria rendszer átalakítása témájában indíthat eljárást az EU.

A telekommunikációs adót már korábban is vizsgálta a Bizottság, mivel az EU szabályozás szerint a szektort érintő különadókat csak telekommunikációs fejlesztésekre, és nem a költségvetés finanszírozására lehet használni. Tavaly a Bizottság arra utasította Magyarországot, hogy vonja vissza a különadót, és fizesse vissza a már beszedett összeget. A kormány ezt nem fogadta el, így az ügy az Európai Bíróságra kerül.Az új kötelezettség szegési eljárások indulása nem lenne túl jó hír- írják az Equilor elemzői. Az IMF/EU hiteltárgyalásokat azonban valószínűleg nem érintenék ezen ügyek, így nem számítunk negatív hatásra a magyar eszközökben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 26. 09:00, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: elrendeltem a kritikus energetikai infrastruktúra védelmének megerősítését

Orbán Viktor kormányfő elrendelte a kritikus energetikai infrastruktúra védelmének megerősítését - erről a miniszterelnök számolt be a Facebook-oldalára feltöltött videóban szerdán, a védelmi tanács ülése után.

2026. Február 25. 11:00, szerda | Belföld

Kamatdöntés - A monetáris tanács 25 bázisponttal csökkentette az alapkamatot

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa 25 bázisponttal 6,25 százalékra csökkentette a jegybanki alapkamatot, és a kamatfolyosó két szélét is ilyen mértékben vitte lejjebb - jelentette be a jegybank kedden.