Városlista
2026. augusztus 5, szerda - Krisztina

Hírek

2011. December 06. 13:38, kedd | Belföld
Forrás: mno.hu

Jogtalanul rúgtak Magyarországba

Jogtalanul rúgtak Magyarországba

A Nézőpont Intézet országos közvélemény-kutatást végzett arról, hogy a lakosság hogy értékeli Magyarország leminősítését és az IMF-tárgyalásokat.

Országos közvélemény-kutatást végzett a Nézőpont Intézet, amelynek során 500 fős mintanagyságban kérdezte a magyar lakosságot kor, nem és lakóhelytípus szerint. A kutatás témái hazánk leminősítése, Magyarország együttműködése a Nemzetközi Valutaalappal (IMF), továbbá a kommunista rendszerben magas állami és párttisztséget betöltő személyek nyugdíjának csökkentése voltak. Az intézet 2011. november 28-29. között készítette el a kutatást, telefonos interjú keretein belül.

A megkérdezettek többsége inkább jogtalannak tartja Magyarország leminősítését és spekulációs támadást sejtenek a forint gyengülése mögött. A Nézőpont Intézet a lakosságot arról is megkérdezte, hogy helyesnek tartják- e a kapcsolatfelvételt az IMF-fel. Ebben a kérdésben az érvényesen válaszolók többsége igennel válaszolt, s azt tartanák helyesnek, ha egy biztonsági tartalékról állapodna meg a két fél. Az intézet a párttisztek nyugdíjának csökkentéséről is megkérdezte a lakosságot, itt a többség egyetért azzal, hogy a kommunista rendszerben magas állami és párttisztséget betöltő személyek nyugdíját csökkenteni kell.

Grafika: Nézőpont Intézet, Országos véleménykutatás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 04. 23:00, kedd | Belföld

GENEZIS – Magyar Misztériumjáték

"Pillanatképek a magyar nemzet sok ezeréves történelméből.”

2026. Augusztus 04. 13:00, kedd | Belföld

Szeptember elején indul az Ide Buda! 1686 emlékév

A Budavári Önkormányzat Ide Buda! 1686 elnevezéssel indít emlékévet Buda visszafoglalásának 340. évfordulója alkalmából.

2026. Augusztus 04. 10:00, kedd | Belföld

Vitézy Dávid: Hamarosan kezdődik a zalaszentiváni deltavágány építése

A zalaszentiváni deltavágány és az új megálló kivitelezésével elkezdődik a közvetlen vasúti kapcsolat építése Szombathely és Zalaegerszeg között - közölte közösségi oldalán hétfőn Vitézy Dávid.

2026. Augusztus 04. 07:47, kedd | Belföld

BKK: fejlesztések kezdődnek a Nagykörút teljes megújulásáig