Hírek
2019. Április 17. 05:00, szerda |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Kanyarójárványt hirdettek Észak-Macedóniában
Kanyarójárványt hirdettek kedden Észak-Macedóniában, miután az idei évben regisztrált betegek száma már meghaladta a 960-at.
A Vesti.mk macedón hírportál beszámolója szerint az egészségügyi minisztérium javaslatára azokat a gyerekeket, akik nem kapták meg a szükséges védőoltásokat, nem fogják beengedni a bölcsődékbe és az óvodákba, az oltóhelyeken viszont megnövelik a vakcinák számát, hogy mindenki számára elérhetővé tegyék a védőoltásokat.
Az egészségügyi szakemberek korábban már figyelmeztettek arra, hogy az oltásellenes csoportok terjedése miatt megnövekedett a megbetegedések kockázata.
A közegészségügyi intézet adatai szerint több mint tizenegyezer iskoláskor előtti gyereket nem oltattak be a szüle, és az utóbbi időszakban három kisbaba is belehalt a betegség szövődményeibe.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 03. 07:22, kedd | Külföld
Donald Trump: India beleegyezett, hogy leállítja az orosz kőolaj vásárlását
Donald Trump amerikai elnök szerint India miniszterelnöke hétfői telefonbeszélgetésük során beleegyezett az orosz kőolaj vásárlásának leállításába, és helyette több energiahordozót szerez be az Egyesült Államokból.
2026. Február 02. 10:00, hétfő | Külföld
Donald Trump: Venezuela komoly bevételhez jut majd az Egyesült Államok révén eladott, onnan szármaszó kőolajból
Venezuela komoly bevételhez jut majd az Egyesült Államok révén eladott, onnan szármaszó kőolajból, de a bevételen megosztozik a két ország – jelentette ki Donald Trump amerikai elnök vasárnap.
2026. Január 30. 07:06, péntek | Külföld
Donald Trump: az orosz elnök beleegyezett abba, hogy egy hétig nem löveti Kijevet a hideg idő miatt
Vlagyimir Putyin orosz elnök beleegyezett abba, hogy egy hétig nem löveti Kijevet a hideg időjárásra tekintettel - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök.

