Hírek
2025. Május 19. 07:26, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Keddig lehet rendelkezni a civil szervezetek, vallási közösségek támogatásáról
tt az szja-bevallás és az 1+1 százalékos rendelkezések véghajrája, keddig lehet rendelkezni a civil szervezetek és a vallási közösségek támogatásáról - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) vasárnap az MTI-vel.
A tájékoztatás szerint a május 20-i határidő közelsége érződik a nyilatkozatok mennyiségén is, az elmúlt egy hét minden napján megközelítette és többször túl is szárnyalta a 40 ezret az eSZJA-n keresztül beérkezett rendelkezőnyilatkozatok száma.
Akinek befizetendő adója van a bevallásban és nem rendezi május 20-ig, annak érvénytelen lesz az 1+1 százalékos rendelkezése.
Mint írták, ha a befizetendő adó egy összegű megfizetése valakinek gondot okoz, a tervezetben 12 havi pótlékmentes részletfizetés is kérhető.
Eddig már csaknem 1,3 millióan rendelkeztek adójuk 1+1 százalékáról, a NAV pedig hosszabbított telefonos és személyes ügyfélszolgálattal, valamint megerősített informatikai ügyelettel készül az szja-bevallás határidejére.
A rendelkezőnyilatkozat az adóbevallással együtt, de akár attól külön is benyújtható elektronikusan az eSZJA webes felületén vagy papíralapon postán és személyesen, lezárt borítékban a NAV ügyfélszolgálatain.
Aki szeretné felajánlani adója 1+1 százalékát, annak a civil szervezetnek szánt nyilatkozatát mindenképp be kell küldenie, de az egyházit csak akkor szükséges, ha nincs korábban tett érvényes nyilatkozata, vagy azon változtatni szeretne - hívja fel a figyelmet a NAV.
A vallási közösség vagy a Nemzeti Tehetség Program számára szóló nyilatkozatot a NAV mindaddig automatikusan figyelembe veszi, amíg a rendelkező nem jelöl meg másik kedvezményezettet, vagy nyilatkozatát nem vonja vissza - közölték.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 23. 08:57, kedd | Belföld
NGM: februárban egyszerre nagyobb összeget kapnak a nyugdíjasok
Amit vállaltunk, teljesítjük: 2026-ban is megőrizzük a nyugdíjak vásárlóértékét, februárban érkezik a 13. havi nyugdíj és a 14. havi nyugdíj első heti részlete - közölte hétfői közleményében a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM)
2025. December 23. 08:57, kedd | Belföld
NGM: idén is előrehozottan, karácsony előtt érkeznek a családtámogatási ellátások
A kormány mindent megtesz annak érdekében, hogy a családok egyre több pénzből tudjanak gazdálkodni, hogy a karácsony az ünnep meghittségéről és valódi értékeiről szóljon.
2025. December 23. 08:55, kedd | Belföld
Fuvarozók tüntettek a tervezett útdíjemelés ellen Budapesten és környékén
Fuvarozók tüntetettek a tervezett útdíjemelés ellen hétfőn Budapesten és környékén, ez a rendőrség folyamatos tájékoztatása szerint időszakosan több helyen okozott torlódást, lassulást.
2025. December 23. 08:54, kedd | Belföld
Orbán Viktor: Háborúmentes karácsonyunk lesz
Egy háborúmentes karácsonyunk lesz, de a háborús veszély nem múlt el - figyelmeztetett Orbán Viktor miniszterelnök a TV2 Tények című műsorának különkiadásában hétfőn este.

