Városlista
2025. augusztus 21, csütörtök - Sámuel

Hírek

2023. Február 08. 09:45, szerda | Belföld
Forrás: Ügyészség

Két kutyát és öt macskát hagyott magára láncra kötve, miután elköltözött

Két kutyát és öt macskát hagyott magára láncra kötve, miután elköltözött

A Somló környéki településen a 33 éves nő úgy hagyta ott az állatokat, hogy nem gondoskodott élelmezésükről sem.

A Veszprém Vármegyei Főügyészség kedvtelési célú állattartástól eltiltás érdekében perli azt a 33 éves nőt, aki 2021 októberében az egyik Somló környéki faluban két kutyát és öt macskát hagyott láncra kötve, illetve egy melléképületbe bezárva, amikor elköltözött a lakóhelyéről.

Az elkövető az egyik kutyáját három, a másikat másfél méteres láncon tartotta a házának udvarán úgy, hogy az egyik állat az időjárás viszontagságai elől egy melléképületbe, a másik pedig csak egy elfektetett fémhordóba tudott behúzódni.

A nő tavaly októberben a visszatérés szándéka nélkül egy másik Veszprém megyei településre költözött, a kutyákat pedig láncra verve hagyta, anélkül, hogy az élelmezésükről, itatásukról, felügyeletükről gondoskodott volna.

A vádlott ezen túl az elköltözésekor az egyik melléképületbe bezárt öt macskát úgy, hogy azok élelmezéséről, itatásáról nem gondoskodott, s az állatok ki sem tudtak jönni az épületből.

Az elhagyott és sovány állatokra végül állampolgári bejelentés alapján négy nappal később találtak rá.

Az Ajkai Járásbíróság a tárgyalás mellőzésével meghozott jogerős büntetővégzésében állatkínzás vétsége miatt felfüggesztett fogházbüntetést szabott ki a terhelttel szemben. A nő nem mutatott az állattartással járó felelősségtudatot, felelőtlen, közönyös, az állatvédelmi szabályokat súlyosan sértő magatartást tanúsított, amely akár arra is alkalmas lett volna, hogy az állatok pusztulásához vezessen. Az ügyészség ezért élve azzal a jogával, hogy az állatok kíméletére és védelmére vonatkozó jogszabályok megsértése esetén a tevékenységtől való eltiltás iránt keresetet indíthat, kérte a bíróságot, hogy a nőt két évre tiltsa el a kedvtelésből történő állattartástól.

A kép csak illusztráció

Címkék: állatkínzás

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 21. 08:05, csütörtök | Belföld

Ilyen volt az augusztus 20-i tűzijáték

2025. Augusztus 21. 08:03, csütörtök | Belföld

Fehér Ház: sok helyszín szerepel a lehetőségek között a Putyin-Zelenszkij találkozó megtartására

Budapest is felmerült a lehetséges helyszínek között.

2025. Augusztus 20. 08:39, szerda | Belföld

Augusztus 20. - Felvonták a nemzeti lobogót az Országház előtt

Katonai tiszteletadás mellett, Sulyok Tamás köztársasági elnök jelenlétében felvonták Magyarország nemzeti lobogóját az augusztus 20-i állami ünnepen, szerda reggel a Parlament előtti Kossuth Lajos téren.

2025. Augusztus 19. 07:53, kedd | Belföld

Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre

Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre - közölte a közlekedési vállalat az MTI-vel hétfőn.