Városlista
2025. november 5, szerda - Imre

Hírek

2018. Április 13. 07:28, péntek | Életmód
Forrás: mti

Kétmillió allergiásnak kezdődik a szezon

Kétmillió allergiásnak kezdődik a szezon

Elkezdődött a pollenszezon, többfelé elérte a nagyon magas szintet a nyír pollenkoncentrációja. Becslések szerint legalább kétmillió allergiás ember van az országban, és számuk folyamatosan emelkedik

- hangzott el az M1 aktuális csatorna Híradójában csütörtökön. A szem, az orr viszketése, orrfolyás, orrdugulás, köhögés, torokkaparó érzés, bőrviszketés a szénanátha klasszikus tünetei - mondta Ladi Éva bőrgyógyász, allergológus főorvos a műsorban.

A csütörtöki mérésekből az derül ki, hogy az ország nagy részén nyírpollenből van a legtöbb a levegőben, emellett nagy a zöld juhar és a kőris virágporának koncentrációja is - hangzott el a Híradóban. Ezenkívül jelen van még a nyár és a fűz virágpora, valamint a ciprus- és tiszafaféléké szintén közepes, helyenként magas koncentrációban - közölte Kajtor-Apatini Dóra, az Országos Közegészségügyi Intézet levegőhigiénés és aerobiológiai osztályának munkatársa.

Címkék: allergia, pollen

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 04. 07:47, kedd | Életmód

Novemberben érkeznek a Taurida meteorrajok

2025. November 04. 07:42, kedd | Életmód

A Somoskői Kirándulóközpont lett az év turistaháza

2025. November 03. 07:18, hétfő | Életmód

Enyedi Ildikó díjat nyert a valladolidi filmfesztiválon

Enyedi Ildikó új filmje, a Csendes barát díjat nyert a 70. Valladolid Nemzetközi Filmfesztiválon. Az alkotást a Silver Spike Award-dal (Ezüst Tüske-díjjal) ismerték el.