Hírek
2014. Augusztus 08. 12:38, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Kiemelkedő hónapot zárt júliusban az ingatlanpiac
A válságot követő időszak egyik legkiemelkedőbb hónapját zárta az ingatlanpiac júliusban, országosan 9200 lakás kelt el, és csupán 2 olyan hónap volt az elmúlt években, amely ennél magasabb értéket hozott - közölte a Duna House ingatlan franchise hálózat pénteken az MTI-vel.
A hálózat saját adatai alapján készített becslése szerint az idén júliusban az adásvételek száma 22 százalékkal haladta meg az előző év júliusit.
Tavaly ugyanekkor 7560 tranzakció zajlott, két évvel korábban pedig 7231 ingatlan cserélt gazdát júliusban.
A teljes idei forgalom megközelíti az 55 ezer tranzakciót, amely 14 százalékos javulás a tavalyi ugyanezen időszakhoz képest.
Az előző év első hét hónap forgalma 48 ezer tranzakció volt, 2012-ben ugyan 60 ezer adásvétel történt, de ebben erősen közrejátszott az év eleji végtörlesztés is.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 26. 13:00, csütörtök | Belföld
MVM: az érkező földgázszámlákban a rezsistop-kedvezményről is kapnak tájékoztatást az ügyfelek
2026. Február 26. 12:00, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter német beavatkozási kísérletekről beszélt a magyar választásokba
2026. Február 26. 09:00, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: elrendeltem a kritikus energetikai infrastruktúra védelmének megerősítését
Orbán Viktor kormányfő elrendelte a kritikus energetikai infrastruktúra védelmének megerősítését - erről a miniszterelnök számolt be a Facebook-oldalára feltöltött videóban szerdán, a védelmi tanács ülése után.
2026. Február 25. 11:00, szerda | Belföld
Kamatdöntés - A monetáris tanács 25 bázisponttal csökkentette az alapkamatot
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa 25 bázisponttal 6,25 százalékra csökkentette a jegybanki alapkamatot, és a kamatfolyosó két szélét is ilyen mértékben vitte lejjebb - jelentette be a jegybank kedden.

