Városlista
2026. március 2, hétfő - Lujza

Hírek

2012. Szeptember 10. 13:27, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

Kiemelt jelentőségű beruházás lesz a 8-as főút Székesfehérvárt elkerülő szakasza

Kiemelt jelentőségű beruházás lesz a 8-as főút Székesfehérvárt elkerülő szakasza

Kiemelt jelentőségű beruházás lesz a 8-as számú főút Székesfehérvárt elkerülő szakasza - tudatta a székesfehérvári önkormányzat kommunikációs központja hétfői közleményében az MTI-vel.

A kormány augusztus 30-i rendeletében nyilvánította a 8-as számú főút Székesfehérvárt elkerülő szakaszát a Közlekedés Operatív Program (KÖZOP) keretében finanszírozott és finanszírozandó beruházások közül kiemeltté. A döntés értelmében a nemzeti fejlesztési miniszter készíti el a kiemelt jelentőségű beruházássá minősítéshez szükséges jogszabály-tervezeteket. Ezt követően derülhet ki, az elkerülő út pontosan mikor, milyen nyomvonalon, mennyiből épülhet meg - áll a közleményben.
Székesfehérvár fideszes polgármestere, Cser-Palkovics András kiemelte, hogy az elkerülő út megépülése nemcsak a közvetlenül érintett Feketehegy-Szárazrét számára fontos, hanem az egész városnak, hiszen tovább csökkenti a belső városrészek forgalmát és környezeti terhelését.
A Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. (NIF) februárban közölte az MTI-vel, hogy az elkerülő út harmadik szakasza kiviteli terveinek elkészítése megkezdődött. A közbeszerzési eljáráson kiválasztott tervező készíti a 110 kilométer/óra tervezési sebességű 8. számú főút Székesfehérvár nyugati elkerülő útja III. szakaszának kiviteli terveit. Továbbá a szakági terveket, valamint az összes és teljes körű műszaki dokumentációt, s el kell végeznie a hatályos útügyi műszaki előírás figyelembe vételével a szükséges vizsgálatokat.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 02. 16:00, hétfő | Belföld

Szijjártó Péter: Izraelből Egyiptom és Jordánia felé át lehet lépni a szárazföldi határátkelőkön

Izraelből Egyiptom és Jordánia felé át lehet lépni a szárazföldi határátkelőkön, de több arab országban nem javasolják az elindulást a határátkelők felé

2026. Március 02. 13:23, hétfő | Belföld

Április 10-ig meg kell érkeznie a pedagógusok extra juttatásának

Maruzsa Zoltán köznevelési államtitkár közösségi oldalán közzétett videóban jelentette be, hogy a kormány korábbi vállalásának megfelelően a pedagógusok márciusban egyszeri többletjuttatásban részesülnek.

2026. Március 02. 07:25, hétfő | Belföld

Napos, az átlagosnál enyhébb, tavaszias idő várható március első hetében

Jellemzően napos, tavaszias idő várható március első hetében

2026. Március 01. 13:00, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: egy fokozattal megemeltük a terrorfenyegetettség készültségi szintjét

Összeült a Védelmi Tanács, megemeltük a terrorfenyegetettség szintjét egy fokozattal - mondta Orbán Viktor miniszterelnök szombat este közzétett Facebook-videójában.