Városlista
2026. május 5, kedd - Györgyi

Hírek

2022. Augusztus 30. 16:03, kedd | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

Kiforgattak vagyonából és fogva tartottak egy idős asszonyt Siklóson

Kiforgattak vagyonából és fogva tartottak egy idős asszonyt Siklóson

Kiforgatott vagyonából és csaknem három évig fogva tartott egy 77 éves nőt három ember - egy házaspár és az ismerősük - Siklóson, emiatt vádat emelt ellenük a Siklósi Járási Ügyészség.

A Baranya Megyei Főügyészség keddi, az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írták: a hasonló ügyek miatt korábban már elítélt vádlottak egyike internetes közösségi oldalakon, társkeresőkön regisztrálta magát, hogy országszerte ismerkedjen olyan emberekkel, akiket kihasználhatnak.

A 77 éves sértett társkereső oldalon került kapcsolatba az egyik vádlottal, majd üzenetváltások után a férfi Pécsre csábította, ahonnan társaival Siklósra vitték, majd iratait és telefonját elvették tőle.

A kisvárosban az idős nőt egy szobában helyezték el, és a lakást csak valamelyik vádlottal együtt hagyhatta el.

A vádlottak az asszonytól elvették a bankkártyáját, mintegy hárommillió forintot a számlájáról levettek és magukra fordítottak.

Emellett a sértettel többször vetettek fel áruhitelt, amelyből különböző eszközöket vásároltak, több mint egymillió forint értékben.

A vádlottak a nő lakását meghirdették, eladták, és a vételárat is eltették.

A fogvatartás alatt a vádlottak egyike néhányszor szexuálisan közeledett a sértetthez.

Az idős asszony többször próbált a vádlottaktól elszökni, akik azonban minden esetben felkutatták és visszavitték.

A közlemény szerint a vádlottak 2005 és 2009 között is abból éltek, hogy idős, koruknál fogva kiszolgáltatott személyeket vettek magukhoz, és elszedték a pénzüket. Az emiatt kiszabott büntetésekből nem sokkal a mostani eset előtt szabadultak.

A vádlottak ellen személyi szabadság aljas célból, jelentős érdeksérelmet okozva elkövetett megsértése, csalás, szeméremsértés és szexuális kényszerítés miatt emelt vádat az ügyészség.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 05. 09:00, kedd | Belföld

Radnai Márk: Balásy Gyula próbálja felmenteni magát, de semmi sem lesz elfelejtve

Balásy Gyula a NER multimilliárdosa elcsukló hangon próbálja felmenteni magát

2026. Május 05. 07:39, kedd | Belföld

Érettségi - Pedagógusok: a korábbiaknál nehezebb volt az idei magyar írásbeli

Az elmúlt évek vizsgáinál nehezebbnek ítélték a hétfői magyar nyelv és irodalom írásbeli érettségi feladatait az MTI-nek nyilatkozó középiskolai tanárok.

2026. Május 05. 07:31, kedd | Belföld

Kontroll-interjú: Balásy Gyula ingyen felajánlotta az államnak a médiacégeit

Balásy Gyula médiavállalkozó lemond valamennyi rendezvényszervező, kommunikációs és médiacégében birtokolt tulajdonrészéről, azokat felajánlja az állam részére.