Városlista
2026. február 28, szombat - Elemér

Hírek

2012. Augusztus 28. 12:38, kedd | Külföld
Forrás: MTI

Külföldi sajtó Magyarországról - Német lapok az Audi Hungáriáról, a Bándy-gyilkosságról

Külföldi sajtó Magyarországról - Német lapok az Audi Hungáriáról, a Bándy-gyilkosságról

Németországban a Handelsblatt című üzleti lap az Audi Hungaria ügyvezető igazgatójáról közölt portrét kedden, és egy másik cikkben a BayernLB bajor tartományi bank üzleti eredményének alakulásával kapcsolatban foglalkozott Magyarországgal, a Spiegel Online pedig a Bándy-gyilkossággal kapcsolatban közölt cikket.

A Handelsblatt Az alsó-szászországi Magyarországról címmel közölt portrét Thomas Faustmannról, az Audi Hungária Motor Kft. ügyvezető igazgatójáról. A cikk szerzője, Stefan Menzel kiemelte: Győr egyre fontosabb az anyavállalat, az Audi számára, amely egymilliárd eurós beruházást hajt végre a városban.
Győr vidéke "igazi feltörekvő térség", a magyar alkalmazottakat pedig könnyen lehet ösztönözni - fejtette ki a szerző a német autóipari menedzsert idézve. Ugyanakkor a magyar kormány két éve csak negatív színben tűnik fel a sajtóban - tette hozzá, kiemelve, hogy Budapest konfliktusba került Brüsszellel, "kidobta" az IMF-et az országból, a pénzintézeteket pedig Európa legmagasabb bankadójával sújtotta. Az autóipart azonban Orbán Viktor, a "vitatott kormányfő békén hagyja", hiszen szüksége van az olyan cégekre, mint az Audi, mert azok hozzák létre a munkahelyeket.
A Handelsblatt a Jelentősen csökken a tartományi bankok nyeresége című összeállításában az MKB anyavállalata, a BayernLB üzletmenetének alakulásával kapcsolatban megjegyezte: a társaság "szinte tehetetlenül reagál" a bankrendszert érő ismétlődő magyarországi "támadásokra". A szerzők, Elisabeth Atzler és Frank M. Drost a BayernLB pénzügyi igazgatóját idézve megjegyezték, hogy a "rendkívül kedvezőtlen" magyarországi politikai és gazdasági körülményekre tekintettel nem zárható ki, hogy az MKB helyzete tovább romlik, és emiatt akár újabb tőkeemelésre is szükség lehet.
A Spiegel Online Keno Verseck A romagyűlölet újabb hulláma Magyarországon című beszámolóját közölte. A szerző a Bándy-gyilkossággal foglalkozó írásában kiemelte: "a romákkal szembeni rasszizmus elérte a középosztályt". Kifejtette: a bűncselekmény rendkívüli mértékben felizgatta a közvéleményt és egy egész népcsoport megbélyegzéséhez vezetett. A gyilkosság után mindenekelőtt "szélsőjobboldaliak keltettek cigányellenes hangulatot", és vidéken "ismét masírozni kezdtek a betiltott félkatonai szervezet, a +Magyar Gárda+ egységei".
A kormánypárt "ellentmondásosan" viszonyul a romakérdéshez, Orbán Viktor miniszterelenök "például időnként elítéli a romaellenességet (...) de rendszerint hozzáfűzi, hogy +a romáknak+ integrálódni és dolgozni kell" - áll a cikkben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 26. 16:00, csütörtök | Külföld

Szerdától csak elektronikus beutazási engedéllyel lehet az Egyesült Királyságba utazni

Szerdától kizárólag az elektronikus beutazási engedély (Electronic Travel Authorisation, ETA) birtokában léphetnek be a nem vízumkötelezett külföldiek, köztük az Európai Unió állampolgárai az Egyesült Királyságba.

2026. Február 24. 14:00, kedd | Külföld

Orbán szövetségese ukrán zászló kitűzésével emlékezett meg a háború kitöréséről

Andrej Babis: az ukrán zászló kitűzésével emlékezik meg a cseh kormányhivatal az orosz agresszió kezdetéről

2026. Február 23. 16:00, hétfő | Külföld

Gyorsuló tengerszint-emelkedés fenyegeti Dubrovnik óvárosát

A tengerszint emelkedése az egyik legsúlyosabb, a klímaváltozással összefüggő kihívás lehet a kulturális örökség védelmében a következő évtizedekben Dubrovnikban

2026. Február 23. 11:00, hétfő | Külföld

Robert Fico hétfőn leállíttatja az Ukrajnába irányuló áramkivitelt

A szlovák miniszterelnök hétfőn meglátogatja a szlovák áramszállító vállalatot (SEPS), és felkéri, hogy állítsák le az Ukrajnába irányuló vészhelyzeti áramszállítást.