Városlista
2025. május 23, péntek - Dezső

Hírek

2019. December 08. 14:03, vasárnap | Kék hírek
Forrás: police.hu

Libát és kocsit lopott

Libát és kocsit lopott

A Kiskunmajsai Rendőrőrsön befejezték annak az ügynek a vizsgálatát, amelynek gyanúsítottja ittasan, jogosítvány nélkül vezette a lopott autót.

Egy kiskunmajsai lakos tett feljelentést a helyi rendőrőrsön 2019. október 19-én ismeretlen tettes ellen lopás miatt. A bejelentést szerint az elkövető késő éjjel eltulajdonította a sértett kisteherautóját, amely lezáratlanul, benne hagyott indítókulcsával állt egy tanya előtt.

Néhány órával később a járművet a Hódmezővásárhelyi Rendőrkapitányság járőrei a 472-es számú főúton megállították. A sofőr először bizonygatta, hogy a tulajdonos tudtával vezeti a kocsit, de a jármű ekkor már körözés alatt állt, így a rendőrök a tolvajt előállították. Az intézkedés során megállapították, hogy a 27 éves férfi ittasan, a járművezetéstől eltiltás hatálya alatt, vezetői engedély nélkül vett részt a közúti forgalomban.

A nyomozás során az is kiderült, hogy a férfi más, vagyon elleni bűncselekményeket is elkövetett. Még szeptemberben bement egy lakóingatlanba, ahol átkutatta a helyiségeket. Magához vett egy láncfűrészt, ám az udvaron szembe találta magát a ház tulajdonosával, így a fűrészt eldobta és elszaladt. Októberben pedig egy tanyát kétszer is „meglátogatott”. A kerítésén bemászva az egyik alkalommal több tucat libát sikerült eltulajdonítania, de a második esetben már nem járt sikerrel: a tulajdonos meglátta, így a tolvaj ekkor is menekülőre fogta.

A jelenleg letartóztatásban lévő, lopással, ittas vezetéssel és jármű önkényes elvételével gyanúsítható férfi ügyében a kiskunmajsai nyomozók a szükséges eljárási cselekményeket elvégezték, és az iratokat a napokban vádemelési javaslattal adták át az illetékes ügyészségnek.

Címkék: Kiskunmajsa, lopás, tolvaj

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 21. 07:26, szerda | Kék hírek

Egy szék háttámlával ütötte a biztonsági őrt a győri stadionban

Az ügyészség vádat emelt egy szurkolóval szemben, aki 2024 tavaszán, egy NB II-es mérkőzésen egy széktámla élével arcon ütötte a biztonsági őrt.

2025. Május 21. 07:25, szerda | Kék hírek

Kémkedés gyanúja miatt indítványozott letartóztatást az ügyészség

A Fővárosi Főügyészség egy kémkedéssel is gyanúsított ukrán férfi letartóztatására tett indítványt.

2025. Május 20. 07:19, kedd | Kék hírek

A kerékpárosokat és motorosokat fogja ellenőrizni a rendőrség

Két napon keresztül ellenőrzi majd a rendőrség a motorosokat és a kerékpárosokat - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság kommunikációs szolgálata hétfőn a police.hu oldalon.

2025. Május 17. 08:23, szombat | Kék hírek

A NAV 2025-től már 116 joghatósággal cserél bankszámla-információt

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) az idei évtől már 116 joghatósággal cserél bankszámla-információt - közölte a hivatal szombaton az MTI-vel.