Városlista
2026. május 5, kedd - Györgyi

Hírek

2018. Október 25. 10:31, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Lopott autóalkatrészek miatt 15 évet is kaphat egy férfi

Lopott autóalkatrészek miatt 15 évet is kaphat egy férfi

Mintegy 200 millió forint értékű lopott autóalkatrész vásárlása miatt emelt vádat a Győri Járási és Nyomozó Ügyészség egy 33 éves férfi ellen – tájékoztatta a Győr-Moson-Sopron Megyei főügyész csütörtökön az MTI-t.

Takács Péter közleménye szerint a férfit 35 bűncselekménnyel vádolják, egy rendbeli különösen nagy értékre, üzletszerűen és folytatólagosan elkövetett orgazdasággal és 34 rendbeli üzletszerűen elkövetett, egyedi azonosító jellel való visszaéléssel.

A vádirat szerint a férfi által megvásárolt, összesen 739 alkatrész mindegyike új volt, és az egyik legnagyobb német hátterű hazai autóipari cég tulajdona volt. 34 motorblokkot a vádlott úgy vásárolt meg, hogy nem volt rajtuk azonosító szám, mert azt korábban eltávolították.

A megszerzett autóipari termékeket a férfi Győr-Moson-Sopron megyei és Veszprém megyei ingatlanokon tárolta.

A vádlottal szemben 15 évig terjedő szabadságvesztés is kiszabható.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 05. 14:00, kedd | Belföld

A közlekedésfejlesztésre fordítható uniós források hazahozataláról tárgyal Brüsszelben Vitézy Dávid

A közlekedés- és infrastruktúrafejlesztésre fordítható európai uniós források minél gyorsabb hazahozataláról és felhasználásáról kezd tárgyalást a közlekedési és beruházási miniszteri poszt várományosa Brüsszelben

2026. Május 05. 11:00, kedd | Belföld

Magyar Péter: szabad tudomány nélkül nincs szabad ország

2026. Május 05. 09:00, kedd | Belföld

Radnai Márk: Balásy Gyula próbálja felmenteni magát, de semmi sem lesz elfelejtve

Balásy Gyula a NER multimilliárdosa elcsukló hangon próbálja felmenteni magát