Hírek
2012. Június 06. 05:44, szerda |
Külföld
Forrás: MTI
Magyar csapatok sikere a nemzetközi mentős versenyen
Második helyezést ért el a Magyarországot képviselő Rescue 24 speciális mentőcsapat a Rallye-Rejviz 2012 elnevezésű nemzetközi mentős versenyen Csehországban
- tájékoztatta a Baptista Szeretetszolgálat vészhelyzet-kezelési igazgatója az MTI-t kedden.
Mint azt Pavelcze László elmondta, a megmérettetésen 19 ország 115 mentőegysége állt rajthoz, a résztvevőknek olyan feladatokban kellett megmutatniuk a tudásukat, mint a tömeges baleset felszámolása vagy a gyermekbántalmazás.
Az angolul zajló versenyen a Rescue 24 Tűzoltó és Kutató-Mentő Nemzetközi Csoport önkéntesekből álló csapata a floridai mentők mögött szerezte meg a második helyezést, és Európából egyedüliként állhatott a dobogóra. Kovács Eleonóra, az HM-OMSZ sűrgőségi orvosa, Horváth Attila HM-OMSZ mentőtiszt, Ondrej Kovac tűzoltótiszt, gépkocsivezető, valamint Pavelcze László mentőápoló versenyzett a díjazott egységben.
Pavelcze közlése szerint Magyarországot két csapat képviselte, az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) budaörsi csapata 11. helyezést ért el az orvos nélküli alakulatok versenyében, maga mögé utasítva a többi között a kanadai és amerikai mentősöket.
A Rallye Rejviz versenyt - amelyen a különböző nemzetek legjobb életmentői versenyeznek - 15 éve rendezik meg.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 24. 14:00, kedd | Külföld
Orbán szövetségese ukrán zászló kitűzésével emlékezett meg a háború kitöréséről
Andrej Babis: az ukrán zászló kitűzésével emlékezik meg a cseh kormányhivatal az orosz agresszió kezdetéről
2026. Február 23. 16:00, hétfő | Külföld
Gyorsuló tengerszint-emelkedés fenyegeti Dubrovnik óvárosát
A tengerszint emelkedése az egyik legsúlyosabb, a klímaváltozással összefüggő kihívás lehet a kulturális örökség védelmében a következő évtizedekben Dubrovnikban
2026. Február 23. 11:00, hétfő | Külföld
Robert Fico hétfőn leállíttatja az Ukrajnába irányuló áramkivitelt
A szlovák miniszterelnök hétfőn meglátogatja a szlovák áramszállító vállalatot (SEPS), és felkéri, hogy állítsák le az Ukrajnába irányuló vészhelyzeti áramszállítást.
2026. Február 23. 10:00, hétfő | Külföld
Lelőttek egy fegyveres behatolót Donald Trump floridai otthonának őrzött területén
Az amerikai titkosszolgálat és a helyi rendőrség emberei lelőttek egy férfit, aki vasárnap hajnalban fegyverrel megpróbált behatolni Donald Trump elnök floridai rezidenciájának őrzött területére.

